به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، محمدحسین مقیمی قائم مقام وزیر کشور در گردهمایی معاونان سیاسی، امنیتی و اجتماعی و مدیران کل سیاسی و انتخابات استانداری، فرمانداران و بخشداران استان های قزوین، گیلان، زنجان و مرکزی که در استانداری قزوین برگزار شد اظهارکرد: شور انتخاباتی ایجادشده در جامعه به حضور حداکثری مردم کمک می کند و نباید با این قضیه مقابله کرد.

مقیمی ابرازکرد: متاسفانه هر هفته شاهد سخنان برخی هستیم که از پشت تریبون های خود در خصوص انتخابات صحبت می کنند و برخی نامزدها را زیر سوال می برند.

وی ادامه داد: اما پرسش اینجاست که فرمانداران ما در این رابطه چرا به وظایف قانونی خود عمل نمی کنند.

قائم مقام وزیر کشور اضافه کرد: اگر می خواهیم نظر مقام معظم رهبری را در مورد اینکه "رای حق الناس است" خوب اجرا کنیم باید نهایت دقت و وسواس را در اجرای وظائف خود در حوزه انتخابات به خرج دهیم.

مقیمی گفت: همه تلاش ما باید این باشد تا یک انتخابات سالم،امن و با حضور حداکثری مردم را در پای صندوق های رای بدون دخالت های حداقلی برگزار کنیم.

این مقام سیاسی خاطرنشان کرد: یکی از مولفه های ایجاد امنیت در کشور حضور مردم در صحنه های مختلف اجتماعی و سیاسی از جمله انتخابات است و حضور گسترده جامعه در پای صندوق های رای به تقویت امنیت پایدار در کشور کمک می کند.

مقیمی با اشاره به اینکه امروز در همسایگی ما و کشورهای مختلف اسلامی شاهد ترورها، برخوردها و جنگ های منظم و نامنظم هستیم که یک طرف آن جریان حق و طرف دیگر جریان ناحق به رهبری و سرکردگی استکبار قرار دارد،ادامه داد: وضعیت کشور ما در این دنیای پرتلاطم آرام است که یکی از مولفه های این آرامش حضور مردم در صحنه های مختلف انقلاب است.

وی اضافه کرد: مردم میهن اسلامی ما به جمهوری اسلامی علاقه مند هستند و از هیچ تلاشی در راه دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی فروگذار نیستند اما از سوی دیگر دشمنان ما در صدد برهم زدن این آرامش و تبدیل ایران به یک کشوری ناآرام هستند.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود، فرمانداران را براساس قانون، رئیس شورای تامین امنیت محل خدمت خود دانست و یادآور شد: قانون به فرمانداران اجازه داده تا از تمام امکانات خود برای برگزاری انتخاباتی در شان نظام مقدس اسلامی استفاده کنند و در این راه با هرگونه ناامنی و مشکلاتی که برسر راه جلوگیری از حضور مردم در این عرصه می شود باید مقابله کرد.

وی ایجاد امنیت کامل،رعایت قانون،اصل بی طرفی و حضور حداکثری مردم را چهار ویژگی مهم در امر برگزاری انتخابات دانست و گفت: ما مجریان انتخابات باید به طور کامل تابع قانون باشیم.

مقیمی اذعان کرد:براساس نص صریح قانون، ائمه جمعه و جماعات حق جانبداری یا توهین به هیچ یک از کاندیداها را ندارند و اگر این کار صورت بگیرد باید به مراجع ذیصلاح معرفی شوند.