به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان ،علی محمد ذوالفقاری روز چهارشنبه  در محل کمیته امداد استان لرستان با بیان اینکه برنامه ریزی امسال جمع آوری 17هزار میلیارد ریال مشارکت مردمی است ، افزود: مشارکت های مردمی شامل مواردی است که مردم در بخشهای پرداخت زکات ، صدقات ، طرح اکرام ایتام ، طرح محسنین ، جشن و مناسبت ها ، جشن عاطفه ها و جشن نیکوکاری کمک می کنند.
به گفته وی هم اکنون 10 میلیون خانواده با بخش امداد و مشارکت های مردمی این نهاد همکاری دارند که شامل هشت میلیون مشترک صدقات ، یک میلیون حامی اکرام ایتام و طرح محسنین و جمعی هم در قالب های زکات، فطریه و پرداخت های ماهیانه با کمیته امداد همکاری می کنند.
معاون توسعه و مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) همچنین گفت: هم اکنون سهم مشارکت مردم در کمک های امدادی کمیته امداد 25 درصد است که با توجه به ظرفیتی که در جامعه وجود دارد افزایش این میزان هدفگذاری شده است.
ذوالفقاری با اشاره به اینکه خیرین ، علاقمند به رویت اثرات کمک خود به نیازمندان هستند افزود: کمیته امداد در رویکرد جدید خود به این خواسته خیرین توجه کرده و اطلاع رسانی در این خصوص را انجام می دهد تا خیرین در جریان نتیجه کمک های خود قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه بنا بر نظرسنجی های صورت گرفته، اشتغال یکی از نیازهای مردم در مسیرها جذب مشارکت های مردمی است اظهار کرد: اشتغال در زمینه های مختلفی همچون سرمایه کار، کارآفرینی ، آموزش رایگان،شاگرد پذیری، کاریابی، اماکن کسب و کار ، رایگان کردن جواز های کسب و کار و نظارت بر طرح ها می تواند در بخش مشارکت های مردمی مورد توجه قرار گیرد.
وی توجه به معشیت مردم را یکی دیگر از رویکردهای کمیته امداد عنوان کرد.
ذوالفقاری با اشاره به ضرورت مشارکت دهک های بالای جامعه گفت: باید تلاش کرد تا حضور دهک های بالای اقتصادی جامعه یعنی دهک پنجم به بالا در مشارکت های مردمی امداد بیشتر شود.
رضا میرزایی