به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، در حاشیه جلسه شورای اداری استان قزوین که در محل سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد توسط علی اکبر صالحی معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی از اسماعیل مفرد بوشهری مدیر عامل شرکت گاز استان قزوین به واسطه همکاری های همه جانبه شرکت گاز با سازمان انرژی اتمی در زمینه آغاز عملیات اجرایی طرح چشمه نور (شتابگر ملی) در قزوین تقدیر و تشکر به عمل آمد.

رییس سازمان انرژی اتمی در این مراسم با اشاره به آغاز عملیات اجرای طرح چشمه نور (شتابگر ملی) در قزوین، گفت: این طرح علمی و فناورانه را آلمانی ها از 16سال قبل با تجهیزات دست دوم در اردن در دست ساخت دارند و هنوز هم به نتیجه نرسیده اند اما ایران تصمیم گرفت خود پروژه ای چند برابر بزرگتر از آن را در قزوین اجرایی کند.

صالحی با بیان اینکه شتابگر ملی موجب دگرگونی علمی و صنعتی ایران در خاورمیانه خواهد شد، ادامه داد: بخش قابل توجهی از کارهای مقدماتی این طرح بزرگ علمی و فناورانه از جمله طراحی ها و نقشه تجهیزات و سفارش ساخت در حال انجام است.

در مراسم مذکور همچنین از دکتر همتی استاندار قزوین و چند سازمان خدمت رسان از جمله شرکت گاز استان قزوین به واسطه همکاری بی شائبه در ایجاد زیرساخت های لازم جهت آغاز عملیات اجرایی طرح چشمه نور تقدیر به عمل آمد.

گاز2