به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، فرزاد خوش اخلاق مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی استان قزوین با اعلام این خبر گفت: عملیات برداشت جو از سطح 2 هزار و 56هکتار از اراضی کشاورزی استان قزوین آغاز شده است.

خوش اخلاق پیش بینی کرد: در سال زراعی جاری 120هزار تن محصول جو  از مزارع کشاورزی استان قزوین برداشت شود که با هماهنگی انجام شده مراکز  خرید در استان آماده خرید  بیش از 50 هزار تن محصول جو  بصورت تضمینی از کشاورزان هستند.

وی اظهار کرد: از مجموع 28هزار و 56هکتار سطح زیر کشت محصول جو در مزارع کشاورزی استان قزوین حدود  25هزار و 349هکتار به روش  کشت آبی و 3هزار و 707هکتار به روش دیم کشت شده است.

خوش اخلاق ارقام کشت شده این محصول را بهمن، 84CB  و جلگه ذکر کرد و یادآور شد: 55درصد سطح زیر کشت جو استان به شهرستان بویین زهرا اختصاص دارد که در بین شهرستان های استان بیشترین سطح زیر کشت را دارا می باشد.

مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی استان قزوین گفت: امسال 5مرکز خرید محصول جو تولیدی کشاورزان استان قزوین را به صورت تضمینی خریداری می کنند که این مراکز زیر نظر شرکت پشتیبانی امور دام فعالیت می کنند و  از این 5مرکز سه مرکز تحت پوشش سازمان بورس قرار دارند.

به گفته این مقام مسوول، قیمت خرید تضمینی جو از کشاورزان ده هزار و 300ریال تعین شده است.

خوش اخلاق خاطر نشان کرد: در سال گذشته 32هزار و 169تن جو از مزارع کشاورزی استان قزوین خریداری  شد.