به گزارش برنا،مجید خدابخش افزود: به دنبال اجرای طرح های سدسازی ، زراعی وباغی ، حوزه کشاورزی استان روبه رشد و توسعه است وبا افزایش راندمان تولید و میزان برداشت محصولات کشاورزی ،توسعه ظرفیت های  انباری وسردخانه ها در استان بیش از پیش ضروری به نظر می رسد.

وی ادامه داد: تسهیلات بانکی برای متقاضیان استانداردسازی انبارهای موجود استان هم اعطا می شود.

دکتر خدابخش در قسمت دیگری از سخنانش با اعلام این که خرید محصولات مازاد بر نیاز کشاورزان استان با همکاری وهماهنگی دستگاه های ذی ربط انجام خواهد شد و تا به حال ، مشکلی در تامین نقدینگی مورد نیاز وجود ندارد ، خواستار توجه لازم در خرید گندم مازاد بر مصرف کشاورزان شمال استان به دلیل تقارن برداشت محصول با  ماه مبارک رمضان و کمبود مراکز انباری در شهرستان های گرمی ومشکین شهر شد.

او با اشاره به ایجاد وتجهیز 45 مرکز خرید در استان ابراز امیدواری کرد مشکلات خرید گندم سال گذشته ، امسال مرتفع و خرید گندم وجو با سهولت و سرعت انجام گیرد.

استاندار اردبیل از افزایش 2/5 برابری کشت دانه های روغنی کلزا در استان خبر داد و با بیان این که  دانه های روغنی استحصال شده استان به لحاظ نبود صنایع تبدیلی تکمیلی به نقاط مختلف کشور ترانزیت می شود خاطر نشان کرد: ایجاد صنایع تبدیلی در منطقه ، به خاطر کیفیت بالای محصولات تولیدی استان علاوه بر ایجاد اشتغال ، رونق تولید را رقم خواهد زد و از سرمایه گذاران در این بخش حمایت می شود.

رئیس شورای اداری استان با انتقاد از عدم پرداخت مطالبات رانندگان کامیون های ترانزیتی توسط برخی شرکت های حمل ونقل به رغم پرداخت هزینه آن توسط شرکت غله ، یک هفته مهلت داد تا مطالبات رانندگان کامیون ها پرداخت شود.وی افزود:شرکت های متخلف به مراجع قضائی ونظارتی معرفی خواهند شد.

شایان ذکر است خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان از 18 خرداد آغاز خواهد شد وپیش بینی می شود بیش از 60هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان ، به مراکز خرید تحویل گردد.