به گزارش برنا،محمد خداپرست صبح امروز در جلسه بررسی برنامه‌های هفته محیط زیست در اردبیل اظهار داشت: براساس هماهنگی‌های انجام شده بازدید از موزه تاریخ طبیعی استان در طول هفته محیط زیست برای عموم علاقه‌مندان رایگان است.

وی افزود: مهم ترین وظیفه موزه‌های تاریخ طبیعی، مطالعه و بررسی میراث طبیعی اعم از منابع جاندار و بی‌جان و انتقال این دانش به بازدیدکنندگان و افزایش دانش زیست محیطی مردم بوده که در این راستا در موزه تاریخ طبیعی اردبیل اقدامات خوبی انجام شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل بیان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند تا 22 خردادماه برای بازدید رایگان از موزه تاریخ طبیعی استان به ساختمان موزه واقع در خیابان دانشگاه، جنب دانشگاه پیام نور مراجعه کنند که در این موزه 18 گونه پستاندار، 85 گونه پرنده و 12 گونه خزنده و دوزیست به صورت تاکسیدرمی شده نگهداری می‌شود.

خداپرست از ارائه تخفیف برای معاینه فنی خودرو در سطح استان همزمان با هفته محیط زیست خبر داد و گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته محیط زیست و با هدف بهینه‌سازی مصرف سوخت و جلوگیری از آلودگی هوا، معاینه فنی خودروها در طول هفته محیط زیست با 50 درصد تخفیف در تمامی مراکز معاینه فنی خودرو در سطح استان انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه مردم استان اردبیل تا روز 22 خردادماه می‌توانند با مراجعه به مراکز معاینه فنی خودرو در سراسر استان از این فرصت استفاده کنند، تصریح کرد: همزمان با هفته محیط زیست برنامه‌های مختلف دیگری نیز در نظر گرفته شده که اجرایی و عملیاتی می‌شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل پاکسازی مناطق تحت مدیریت از جمله دریاچه نئور و صعود به قله سبلان و پاکسازی آن رااز دیگر برنامه‌ها دانست و اظهار کرد: برگزاری همایش مشترک در مورد مدیریت سبز با حضور نمایندگان صنایع و خدمات، گشت ویژه و اجرای طرح بازدید کارشناسان محیط زیست از واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی، برگزاری مسابقه نقاشی و مقاله‌نویسی با موضوع "من با طبیعتم" در محل موزه تاریخ طبیعی نیز در این هفته انجام می‌شود.

خداپرست افزود: در این هفته طرح آموزش روستاییان توسط سازمان‌های مردم نهاد، پاکسازی زباله محدوده و حریم روستا و شهرها و انتخاب شهردار و دهیار نمونه در حوزه حفاظت از محیط زیست، گشت ویژه و اجرای طرح بازدید کارشناسان محیط زیست و کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی از بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی و برگزاری برنامه‌های آموزشی، فرهنگی در حوزه محیط زیست در 9  اداره و نمایندگی‌های حفاظت محیط زیست شهرستان‌ها نیز برگزار می‌شود.