به گزارش برنا،ابراهیم امامی صبح امروز در مجمع عمومی انجمن حمایت از زندانیان شهرستان گرمی اظهار داشت: بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در سطح جامعه بسیار جدی و مهم است و باید با نهایت همکاری و همدلی در قالب مشارکت و با توجه به توصیه اولیا و انبیا در مورد مشارکت اجتماعی و نیز کمبود امکانات دولتی برای این موضوع نیازمند این هستیم که خود مردم در این حوزه‌ها مشارکت داشته باشند.

وی افزود: باید در قالب تشکل‌ها و انجمن‌ها که این انجمن‌ها به عنوان یک تشکل مردم نهاد فعالیت می‌کنند اقدامات بسیار مهم و اساسی انجام شود چرا که رسیدگی به وضعیت خانواده‌های زندانیان دارای اهمیت خاصی است و بسیاری از آسیب‌های اجتماعی که در این حوزه وجود دارد نیازمند مراقبت‌های جدی بوده و باید جامعه به این موضوع حساس باشد.

 فرماندار شهرستان گرمی با اشاره به توجه ویژه به درآمدزایی انجمن حمایتاز زندانیان به ویژه درامدزایی ثابت برای انجمن تصریح کرد: باید این امر در کنار کمک‌های مردمی فراهم شود تا بتوان از این طریق گا‌های مهم‌تری در حوزه آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد و مالی برداشت.

امامی گفت: یکی دیگر از نیازهای در راستای رسیدگی به وضعیت خانواده‌های زندانیان، توانمندسازی زندانیان در قالب فعالیت‌های اقتصادی است و باید در این زمینه توجه ویژه شده تا بابرگزاری دوره‌های آموزشی و مهارت‌های لازم بتوانند نسبت به تامین کمک هزینه‌های زندکی اقدام کنند.

وی با بیان اینکه هر کس به هر نوعی باید در این زمینه همکاری و مساعدت لازم را برای توانمندسازی زندانیان داشته باشد، اظهار کرد: مراسم جشن گلریزان آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد شهرستان گرمی همزمان با 15 ماه مبارک رمضان ساعت 22 در محل مسجد جامع گرمی برگزار خواهد شد.

 فرماندار شهرستان گرمی بیان کرد: امیدواریم در این مراسم بتوانیم شاهد مشارکت هر چه بیشتر خیرین و مردم برای آزادسازی زندانیان غیرعمد باشیم و آنها را به آغوش خانواده‌هایشان باز گردانیم چرا که این افراد مجرم نبوده و به دلیل مشکلات مالی و اقتصادی به زندان افتاده‌اند.