به گزارش برنا،علیرضا دباغ عبداللهی صبح امروز در جلسه هماهنگی برگزاری برنامه‌های روز جهانی صنایع دستی در اردبیل اظهار داشت: همزمان با روز جهانی صنایع دستی آئین گرامیداشت روز جهانی صنایع دستی با شعار "صنایع دستی، اشتغالزا، هویت‌ساز، ارزآور" در اردبیل برگزار خواهد شد.

وی افزود: مراسم گرامیداشت روز جهانی صنایع دستی به منظور اعتلای جایگاه فاخر و پراهمیت صنایع دستی و نیز ارج نهادن فعالان و هنروران این عرصه در روز جهانی صنایع دستی خردادماه برگزار می‌شود که در این زمینه هماهنگی‌ها و برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده است.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل بیان کرد: این مراسم به مناسبت روز جهانی صنایع دستی روز شنبه 20 خردادماه از ساعت 11  به همت معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی استان در نگارخانه خطایی مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی برگزار خواهد شد.

دباغ عبداللهی از حضور استاندار اردبیل، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان، فعالان و تلاشگران عرصه هنر و صنایع دستی و جمعی از هنرمندان و علاقمندان به رشته‌های صنایع دستی خبر داد و گفت: انتظار می‌رود شاهد برگزاری مناسب و شایسته این مراسم در اردبیل باشیم.

وی تصریح کرد: تحویل اسناد ثبت نشان جغرافیایی ملی، اعطای نخستین نشان اعتماد به فروشگاه‌های صنایع دستی، رونمایی از تمبر صنایع دستی و تجلیل از برگزیدگان و فعالان عرصه صنایع دستی از جمله برنامه‌های پیش بینی شده برای این مراسم است.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با اشاره به برپایی بازارچه و نمایشگاه صنایع دستی به مناسبت ماه مبارک رمضان در نگارخانه خطایی مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی اظهار کرد: در آئین گرامیداشت روز جهانی صنایع دستی از این نمایشگاه و بازارچه نیز بازدید می‌شود.