به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، سید معرفت الله احمدی رییس آموزش و پرورش استثنایی قزوین در جلسه هماهنگی اجرای طرح سنجش با اشاره به اجرای این طرح گفت: طرح سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان از 21خرداد ماه در استان قزوین آغاز می شود.

وی افزود: این طرح با همکاری دانشگاه علوم پزشکی قزوین و به منظور ارزیابی سلامت عمومی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان در 15پایگاه ثابت و سیار اجرا می شود.

احمدی خاطر نشان کرد: امسال بالغ بر 22هزار نوآموز در طرح سنجش شرکت می کنند و در زمینه های بینایی، شنوایی، گفتار، آمادگی تحصیلی، اوتیسم، قد، توده بدنی، دندان و معاینات عمومی مورد ارزیابی و سنجش قرار می گیرند.

رییس آموزش و پرورش استثنایی قزوین تصریح کرد: نوآموزانی که در ارزیابی اولیه طرح سنجش سلامت بدون مشکل ارزیابی شوند، برای ثبت نام به مدارس عادی معرفی می شوند و نوآموزانی که مشکوک به مشکلاتی در هر یک از زمینه های یاد شده باشند جهت تکمیل پرونده سلامت به مراکز تخصصی ارجاع داده خواهند شد.

وی اضافه کرد: سال گذشته بالغ بر 22هزار و 169نوآموز استان قزوین تحت پوشش طرح سنجش قرار گرفتند.

احمدی هزینه این طرح برای هر نوآموز را 200هزار ریال اعلام کرد و گفت: اجرای این طرح یک برنامه کشوری است که همه ساله با مشارکت اداره کل آموزش و پرورش، آموزش و پرورش استثنایی و دانشگاه علوم پزشکی و به منظور سنجش و ارزیابی سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان اجرا می شود.

دکتر کلهر معاون مرکز بهداشت استان قزوین نیز در این جلسه طی سخنانی گفت: دانشگاه علوم پزشکی قزوین در تمام زمینه ها آماده همکاری با آموزش و پرورش جهت ارایه خدمات رایگان روانشناسی، پزشکی و دندان پزشکی به نوآموزان می باشد.

وی در ادامه بیان کرد: کلیه مراکز بهداشتی و درمانی در استان آماده پذیرش و ارایه خدمات به نوآموزان و والدین آن ها می باشند.

جمعی از مسوولین و کارشناسان آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی قزوین در این جلسه که در سالن جلسات اداره کل آموزش و پرورش برگزار شد حضور داشتند.