به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، فریدون همتی استاندار قزوین در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین سعید شاه ‌آبادی رییس موسسه غدیرشناسی اظهار کرد: امروزه مساله آسیب های فرهنگی و اجتماعی و حل آن مستلزم راهکار های فرهنگی و برخورد نرم به جای برخوردهای قهری است.

 همتی افزود: مسایل به روش دستوری و آمرانه قابل حل نیست و هر کاری نیاز به برخورد نرم و فرهنگ سازی دارد تا ماندگاری و تاثیرگذاری بالایی داشته باشد.

وی ادامه داد: باید به دنبال روش های پرجاذبه، عمیق و اثرگذار در تمام مسائل جامعه و به خصوص موضوعات فرهنگی بود.

 در مسأله آسیب شناسی این موسسه خوب عمل کرده است و اینکه کار از دانشگاه ها آغاز شده  نشان از اهمیت این موضوع دارد. استاندار قزوین خاطر نشان کرد:

وی افزود: در زمینه شناساندن آموزه های اسلامی نباید امور به صورت سطحی انجام گیرد و باید عمیق تر با مسایل برخورد کنیم.  همتی با بیان اینکه یکی از اشکالات اساسی هر کاری استفاده از روش های کلیشه ای و تکراری است خاطر نشان کرد: باید با موضوعات  با روش های نوین و عمیق برخورد شود.

وی به دوران قبل از پیروی انقلاب شکوهمند اسلامی اشاره کرد و گفت: در آن زمان آرزو داشتیم تا قسمتی از کار دست ما بود تا بتوانیم به تبلیغ اسلام بپردازیم اما شرایط فراهم نبود ولی امروزه این شرایط فراهم است و باید کمال استفاده را از آن برد.

در این دیدار رییس موسسه غدیرشناسی به شرح و گزارش عملکرد موسسه و انگیزه تشکیل کارگاه های غدیرشناسی در ترویج مکتب علوی و دفاع عالمانه درانجام کارهای زیربنایی  درحوزه فرهنگ پرداخت.

حجت الاسلام والمسلمین شاه آبادی عنوان کرد: این موسسه که وارد هفتمین سال فعالیت خود شده حوزه کاری خود را بر اساس فعالیت های معرفتی، زیربنایی و آموزشی در زمینه ‌ی ولایت پذیری بنا نهاده است.

وی گفت: در پایان دوره‌ های این موسسه به دنبال آن هستیم تا محبان اهل بیت بتوانند به شبهه‌ هایی که در زمینه دین و ولایت مطرح می شود بر اساس استدلال و آموزه ‌های مکتب ولایت پاسخ دهند.

حجت الاسلام شاه آبادی برای برگزاری دوره‌ های آموزش مبانی ولایت پذیری و کارگاه غدیر پژوهی در استان قزوین اعلام آمادگی کرد.