به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، دکتر مهدی مهرزاده رییس اداره دامپزشکی شهرستان بویین زهرا اذعان کرد: کارکنان کشتارگاه های دام در بویین زهرا ملزم به استفاده از ماسک و دستکش و عینک در زمان عملیات کشتار هستند تا ایمنی حفظ شود.

رییس اداره دامپزشکی شهرستان بویین زهرا گفت: از جمله مشاغلی که احتمال ابتلا به بیماری های مشترک بین انسان و دام در آنها بالاست، شغل کارگران و قصابان شاغل در کشتارگاه می باشد که لازم است در راستای حفظ سلامت و ایمنی، نسبت به کارگیری تجهیزات بهداشتی کمال دقت را داشته باشند.

دکتر مهرزاده افزود: با همکاری مدیریت و پیگیری های سرپرست و کادر بهداشتی کشتارگاه، کلیه پرسنل شاغل در کشتارگاه از لباس کار، چکمه، کلاه ایمنی، ماسک و دستکش استفاده می نمایند.

وی در خصوص ضرورت استفاده از ماسک و دستکش گفت: در حال حاضر تب کریمه -کنگو به عنوان یکی از بیماری های پر مخاطره جامعه مورد توجه قرار گرفته است که از مهمترین راه­های انتقال آن تماس با خون و لاشه آلوده به ویروس عامل بیماری می باشد.

دکتر مهرزاده همچنین از بازدید مشترک کارشناسان اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان قزوین در راستای بررسی عملکرد بهداشتی این واحد و رفع نقاط ضعف احتمالی و تقویت نقاط قوت خبر داد.

وی درپایان در خصوص اهمیت حضور مسوول فنی و وظایف و مقررات نیز مطالبی عنوان و بر خرید گوشت های دارای مهر دامپزشکی تاکید و به عموم مردم توصیه کرد از خرید گوشت و سایر فرآورده های دامی خارج از زنجیره بهداشتی کشتارگاه پرهیز نمایند.