به گزارش خبرگزاری برنا، احمد فاضلیان درنشست کمیته حمایت قضائی از سرمایه گذاری که صبح پنجشنبه در سالن جلسات اتاق بازرگانی البرز برگزار شد، با اشاره به اینکه قوه قضائیه طی سنوات اخیر قدم های مثبتی در این راستا برداشته است، افزود: در استان البرز کمیته حمایت قضائی از سرمایه گذاری تشکیل شده که آثار مثبت و مثمر ثمری به همراه داشته است.

وی خاطرنشان کرد: بررسی مشکلات واحدهای تولیدی استان در این کمیته بیانگر اهتمام دستگاه قضا در راستای تحقق سیاست های کلان اقتصاد مقاومتی است.

فاضلیان با اعلام اینکه سال گذشته به 500 هزار پرونده در بخش های مختلف رسیدگی کردیم، تصریح کرد: نگاه عمومی به بخش سرمایه و سرمایه گذاری تغییر کرده است، همه به این حقیقت دست یافته اند که حل مشکلات بیکاری و اشتغال توجه جدی به بخش سرمایه گذاری را می طلبد.

وی اظهار کرد: بدون شک ملاک و معیار برای هر نوع اقدامی قانون است، از فعالان عرصه تولید، صنعت و اشتغال تقاضا داریم کلیه اقدامات خود را در چارچوب قوانین حاکم بر جامعه انجام دهند.

فاضلیان با اشاره به اینکه شعبه ویژه رسیدگی بهه فعالان اقتصادی در استان وجود دارد، تصریح کرد: داوری بحث مهمی است، فعالان عرصه اقتصاد و تولید می توانند به خوبی از این ظرفیت قانونی به سبب تمام امتیازات موجود بهره مند شوند.

رئیس کل دادگستری البرز با اشاره به اینکه تمام افراد جامعه می توانند از ظرفیت ویژه داوری در بخش های مختلف بهره مند شوند چرا که مزایای فراوانی را به همراه دارد لذا ترویج این امر در جامعه ضروری است، گفت: بدون شک درصدد رفع مشکلات واحدهای تولیدی در حیطه قوانین حاکم هستیم.