به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، حمیدرضا ململی افسر کشیک وقت سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین با اعلام این خبر گفت: در پی وقوع آتش سوزی در نمایشگاه و کارگاه مبل سازی در جاده قدیم قزوین بعد از پل شرکت نفت، پنج ایستگاه آتش نشانی به محل حادثه اعزام و موفق به اطفای حریق در این حادثه شدند.

 ململی در تشریح جزییات این حادثه اظهار کرد: در پی تماس شهروندان و اطلاع رسانی این حادثه به سامانه125، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی قزوین بلافاصله آتش نشانان ایستگاه های شماره یک، 2، سه، چهار و هفت را به همراه چندین واحد سنگین عملیاتی و واحد آبرسان به محل حادثه واقع در جاده قدیم قزوین بعد از پل شرکت نفت، شهرک شهید رجایی رهسپار کرد.

وی افزود: در جریان این حادثه، کارگاه و نمایشگاه مبلمان به مساحت تقریبی 600متر مربع به دلایل نامشخصی طعمه حریق می گردد، به نحوی که در زمان رسیدن نیروهای عملیاتی کارگاه در شعله وری کامل قرار داشته و به علت وجود حرارت بالا در قسمت هایی از محل حادثه، سقف و دیواره های کارگاه نیز تخریب و موجب گسترش بیشتر آتش سوزی شده بود.

افسر کشیک وقت سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین با اشاره به حضور تعداد 25نفر آتش نشان و هفت دستگاه خودروی ویژه عملیاتی در محل حادثه افزود : آتش نشانان اعزامی بلافاصله پس از رسیدن به محل با استفاده از دستگاه تنفسی و تجهیزات ویژه اطفای حریق به مرکز آتش سوزی نزدیک شده و با رعایت کامل نکات ایمنی، اقدام به شیلنگ کشی کرده و پس از قطع جریان برق و گاز محل، از چندین قسمت مشغول خاموش کردن شعله های آتش شدند.

وی همچنین با اشاره به حضور عوامل امدادی اداره برق – گاز – آب و نیروی انتظامی و اورژانس در محل حادثه ابراز کرد: نیروهای عملیاتی سرانجام با تلاش بسیار موفق شدند در کوتاه ترین زمان ممکن شعله های سرکش آتش را کاملا مهار و از گسترش و سرایت حریق به سایر مغازه ها و کارگاه های مجاور ممانعت به عمل آورند.

ململی یادآور شد: آتش نشانان به منظور جلوگیری از شعله وری مجدد نسبت به جداسازی و سرد کردن کامل وسایل موجود اقدام کرده و پس از تخلیه دود و ایمن سازی کامل محل، نسبت به تحویل کارگاه به نیروی انتظامی و مالک اقدام کرده و به ماموریت خود پایان دادند.

این مقام مسوول در پایان با اشاره به اینکه در این حادثه به هیچ یک از شهروندان آسیبی نرسید افزود: تنها یکی از آتش نشانان در جریان این حادثه از ناحیه دست دچار جراحت جزیی گردید که بلافاصله جهت مداوا به مراکز درمانی منتقل شد .

ململی خاطر نشان کرد: علت وقوع این آتش سوزی از سوی کارشناسان واحد علت یابی سازمان آتش نشانی قزوین در دست بررسی می باشد.

آتش نشانی (4)