به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، صادق نجفی، در بازدید خود، با اشاره به این‌که مجموعه تفرجگاه عون‌بن‌علی، از مزیت‌های اصلی گردشگری تبریز ۲۰۱۸ خواهد بود، افزود: در سه سال گذشته،شهرداری تبریز بدون برخورداری از منابع دولتی، بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان صرف توسعه تملک‌ها، تقویت زیرساخت‌ها و اجرای پروژه‌های  فضای‌سبز، زیباسازی و تفریحی و زیست‌محیطی در عینالی کرده‌است.

وی با اشاره به این‌که احداث دریاچه ۵۴ هزار مترمکعبی داغ‌گولی، نقش تعیین‌کننده در جذابیت‌های عینالی خواهد داشت، گفت: استقلال منابع آبی عینالی، تامین رطوبت ایده‌آل فضای‌سبز، ایجاد بسترهای جذاب نشاط و تفریح در محدوده دریاچه، از تاثیرات مهم این دریاچه در آینده‌ای نزدیک خواهد بود.

 نجفی  یادآور شد: کف‌سازی مسیر ۴ کیلومتری پیاده‌راه و اجرای المان‌های زیبا و گل‌کاری‌های گسترده، موجب خواهد شد طبیعت عینالی در کنار فرصت ورزش کوهنوری، موقعیتی ایده‌ال برای پیاده‌روی عموم شهروندان باشد.

شهردارتبریز اظهار داشت: مدیریت شهرداری‌ مرکز و بخشی از تکاپوی مناطق پیرامون عینالی، به همراه تلاش بی‌وقفه عینالی، این تفرجگاه را به یکی از مناطق آبرومندان شهر تبدیل کرده‌است.

مسعود برزگرجلالی، مدیرعامل سازمان توسعه و عمران عون بن علی و پارک طبیعت شهرداری تبریز، نیز در این بازدید گزارشی از مراحل تکمیلی پیاده‌راه ۴ کیلومتری و دریاچه ارائه داد.

برزگر جلالی از آخرین مراحل احداث  پیاده‌راه ۴ کیلومتری عینالی خبر داد و افزود: این مسیر زیبا، طولا‌ترین پیاده‌راه تفرجگاهی کشور است که با توجه به استفاده از کف‌سازی‌های ترافیکی مقاوم، ماندگاری و جذابیتِ به مراتب بیشتری از سایر پروژه‌های مشابه دارد.

وی با بیان این‌که احداث دریاچه داغ‌گولی در مراحل پایانی است، گفت: آیتم‌های جنبی و تفریحی این دریاچه شامل محل‌های اتراق، احداث فواره‌ها، اجرای پروژه‌های نورپردازی، کف‌سازی پیرامون دریاچه و فضای‌سبز محدوده آن، نقطه عطفی در چشم‌انداز عینالی خواهد بود.

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران عون بن علی و پارک طبیعت شهرداری تبریز، همچنین از احداث نگارخانه در مجاورت دریاچه خبر داد و گفت: با توجه به پیش‌بینی استقبال گسترده از داغ‌گولی، احداث نگارخانه، موقعیت ارزنده‌ای برای اجرای برخی برنامه‌های فرهنگی و هنری خواهد بود.

سلامی، مدیرکل حراست شهرداری تبریز نیز در این بازدید حضور داشت.