به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، محسن امنیت پرست در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پس از رونمایی رسمی از این خودرو نام نویسی برای خرید به صورت حضوری و اینترنتی انجام می شود.

وی با اشاره به ویژگی های این خودرو گفت: خودروی تیگو ٧ محصول شرکت chery  است  و  این خودرو در نمایشگاه 2012 ژنو برنده بهترین خودروی مفهومی شد.

امنیت پرست، با اشاره به قیمت این خودرو  ادامه داد: حدود قیمت برای این خودرو بالای 100 میلیون تومان در نظر گرفته شده است و امکان پرداخت اقساطی نیز وجود خواهد داشت.

نماینده شرکت مدیران خودرو در آذربایجان شرقی، ویژگی های فنی این خودرو را بسیار جذاب دانست و گفت:  این خودروی شاسی بلند از موتور 5/1 لیتری توربو به همراه گیربکس دوکلاچه برخوردار است.

امنیت پرست با اشاره به توانمندی متخصصین  استان در تولید این خودرو گفت: در حال حاضر این پتانسیل و توان فنی در استان ما وجود دارد که ما بتوانیم این محصول را در استان تولید کنیم اما برخی مشکلات باعث شده است  این خودرو در کرمان تولید شده و به تبریز انتقال داده شود.

وی  خواستار حمایت های دولتی از ساخت این خودرو در استان شد و گفت: از مسئولان می خواهیم برای ساختن تبریزی بهتر و برای اشتغال زایی جوانان این مرز و بوم موجبات تولید این خودرو در استانمان را فراهم کنند تا بتوانیم در شهر خودمان این خودرو را تولید نماییم.

گفتنی است تست رایگان خودروی تیگو ٧ با حضور و استقبال جوانان در ورزشگاه یادگار امام تبریز انجام شد.

خبرنگار: اکبر بردباری