به گزارش خبرگزاری برنا، علی ربیعی در این مراسم گفت: مشهد مقدس ظرفیت فوق العاده ای برای توسعه ی صنعت گردشگری پست مدرن دارد و تحقق این مهم  از جمله ی اولویت های ما است.

وی تاکید کرد: وضعیت کشور در حوزه های مختلف نسبت به گذشته بهبود یافته و به صورت قاطع می توان گفت از سال 93 به بعد از رکود خارج شدیم.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی اظهار کرد: به خاطر اینکه کشور سال های پی در پی در حال رکود قرار داشت و به راحتی نمی توان وضعیت را به شرایط عادی برگرداند، خروج از رکود به طور کامل احساس نمی شود.

ربیعی گفت: تولید ناخالص کشور با تلاش های دولت از شاخص های منفی به رشد 6،4 درصد رسید که محور شکل گیری اشتغال به ویژه در حوزه های خدماتی است.

وی افزود: دولت تلاش می کند زمینه حضور بخش خصوصی بیش از پیش مهیا شود و در زمینه های صنعت گردشگری، حمل و نقل و تکنولوژی طرح ها و برنامه های گوناگون اجرا کرده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه با تکیه بر توان داخلی و استفاده از نیروهای جوان و نخبه بسیاری از پروژه های بزرگ در مدت کوتاه به بهره برداری می رسد اظهار کرد: باید شرایط به گونه ای باشد که بخش خصوصی بتواند به راحتی سرمایه خود را وارد صنعت گردشگری و دیگر بخش ها کند.

ربیعی گفت: فراهم کردن رفاه بیشتر برای کارگران و بازنشستگان نیز از دغدغه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که تلاش شده گام های موثرتری نسبت به گذشته در این زمینه برداشته شود.