به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان ،حجت‌الاسلام قاسم متقی‌نیا ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به اینکه این هفته سالگرد اولین برگزاری نماز جمعه است، اظهار داشت: نماز جمعه در جهت عبادی و سیاسی بودن دارای اهمیت والا است.

وی افزود: نماز جمعه قرارگاه ایمان تقوا و بصیرت و اخلاق است و همچنین قلب فرهنگ شهر است.

خطیب نمازجمعه خرم‌آباد ادامه داد: نماز جمعه مرز هدایتگر سیاسی اخلاقی و فرهنگی بوده و پایگاه معنویت و مقاومت است.

متقی‌نیا با اشاره به هدف نمازجمعه، خاطرنشان کرد: هدف عمده نماز جمعه تبیین مسائل است و در نماز جمعه به فهم حقیقت جامعه پرداخته می‌شود.

وی با یادآوری اینکه این هفته، سالروز عملیات مرصاد است، بیان کرد: این عملیات نقطه طلایی لشکر اسلام و شکست کفر و نفاق بود و پایانی بر توهم ساقط کردن نظام اسلامی بود.

امام جمعه موقت خرم‌آباد به تشییع شهدای گمنام در لرستان اشاره کرد و گفت: هفته گذشته، تشییع شهدای گمنام را در سراسر کشور  و همچنیم لرستان داشتیم که در روز شهادت امام صادق (ع ) انجا شد.

متقی‌نیا اضافه کرد: با تشییع این عزیزان نسیمی از معنویت بر تمام ایران وزید  چراکه شهدا ولی نعمت ما هستند و راه و اهداف آنها را نیز نباید فراموش کنیم.

وی در ادامه با اشاره به تحریم‌های جدید علیه ایران و سپاه عنوان کرد: براندازی و تضعیف نظام و مهار قدرت ایران از جمله اهداف این تحریم‌ها است.

خطیب نماز جمعه خرم‌آباد ادامه داد: آن‌ها می‌خواهند ایران را تضعیف کنند،اما طرح ایران برای حفظ ثبات منطقه به پیروزی رسید.

متقی‌نیا تصریح کرد: آن‌ها به دنبال حذف ایران اسلامی از تحولات منطقه بودند اما کلید تحولات منطقه به دست ایران بود.

وی با اشاره به روز کارآفرینی و مهارت، تاکید کرد: یکی از مسیرهای تعیین کننده اقتصاد مقاومتی توجه جدی به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای است.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد افزود: این روزها که موضوع کابیه دولت جدید مطرح است مبادا مسوولین محترم استان انگیزه‌شان کم شود بلکه باید فعالیت‌شان مضاعف شود و در خدمت‌رسانی به مردم چیزی کم نگذارند.