به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان رئیس اداره آموزش و پرورش عشایری لرستان از احداث 50کلاس درس جدید در دولت تدبیرو امید خبر داد و گفت : بهره مند دانش آموزان عشایری از فضاهای آموزشی استاندارد و توسعه عدالت آموزشی در نقاط محروم و کم برخوردار یکی از اهداف مهم آموزش و پرورش عشایری است.
 

 نصراله بازگیران عشایر را ذخایر انقلاب و از سرمایه های ارزشمند نظام و انقلاب برشمرد و تصریح کرد :  حفظ میراث‌های  ماندگار گذشتگان با  نگاه به آینده از جمله راهبردهایی است که در تعلیم و تربیت دانش آموزان عشایر ی دنبال می شود . بازگیران بر این نکته تاکید کرد که دانش آموزان عشایری با تکیه بر افتخارات گذشته خود باید آینده ای روشن و امیدوار را ترسیم کنند که در توسعه  و پیشرفت جامعه باشد .

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش عشایری از نظر پراکندگی جغرافیایی وسیع‌ترین منطقه استان است که مسئولیت تعلیم و تربیت فرزندان عشایر را به عهده دارد، اعلام کرد: در لرستان بیش از 150 آموزشگاه سیار وجود دارد که از مناطق عشایری لرستان آغاز و تا مناطق عشایری اندیشمک و دزفول ادامه دارد .

رئیس آموزش و پرورش عشایری لرستان با تاکید به اینکه پراکندگی جغرافیایی در عین بودن فرصت یک تهدید نیز به شمار می‌آید، تصریح کرد: متاسفانه به دلیل پراکندگی جغرافیایی نمی‌توان امکانات ویژه مورد نیاز را به برخی از مناطق صعب‌العبور و حاشیه استان‌های همجوار ارائه داد.

وی از احداث 50 کلاس درس عشایری توسط خیرین در دولت تدبیر و امید خبر داد و افزود: تهیه 120 تخته چادر برای دانش‌آموزان عشایر کوچ‌رو، تعمیر و تجهیز آموزشگاه‌ها، تهیه 200 کیت آموزشی، جابجایی کانکس‌های درس و تهیه 300 قاب عکس جهت تشویق دانش‌آموزان عشایر از دیگر اقدامات خیرین در آموزش و پرورش عشایری استان لرستان بوده است.

بازگیران  تاکید کرد : خدمت به دانش آموزان عشایری از  قداست و کرامت ویژه برخورداربوده  ومایه مباهات و افتخار متولیان تعلیم و تربیت عشایری است .وی ادامه داد : در سال گذشته خیرین طی دو مرحله برای تهیه وسایل ورزشی مدارس شبانه‌روزی عشایری 24 میلیون تومان کمک کرده‌اند.

بازگیران در ادامه افزود : : طی رایزنی‌های صورت گرفته با خیرین مقرر شد  برای آغاز سال تحصیلی جدید  کتابخانه مرکزی آموزش و پرورش  عشایری   احداث و راهبران آموزشی به صورت ماهانه کتاب‌ها را در اختیار دانش‌آموزان عشایری قرار دهند.