به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ سرهنگ دوم" داریوش تاج ابادی" دراین خصصوص گفت: بعد از طرح چند فقره شکایت با موضوع اخاذی در فضای مجازی ازسوی شهروندان، پیگیری این شکایات با تشکیل گروه ویژه ای از ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی و ردگیری متهم در فضای مجازی در دستور کار قرار گرفت.

وی اذعان داشت: در بررسی های اولیه مشخص شد که این فرد از اهالی شهرستان فهرج بوده و اقدام به طرح دوستی در قالب یک خانم جوان با ارسال عکس به افراد جنس مخالف می کرده و با بهانه های مختلف از این افراد فریب خورده مبالغ هنگفتی را دریافت کرده است.

جانشین انتظامی فهرج ابراز داشت:با انجام یکسری اقدامات اطلاعاتی و ورود به فضای مجازی، متهم شناسایی و پس از دریافت دستور قضایی در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.

سرهنگ تاج آبادی تصریح کرد:در بازجویی های مقدماتی از متهم که جوانی 28 ساله است مشخص شد که وی در استان های مشهد، اصفهان، شیراز، یزد و کرمان نیز کلاهبرداری های مجازی انجام داده و افراد بیشتری قربانی این مجرم سایبری بوده اند که اطلاع رسانی به این افراد در خصوص طرح شکایت در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: این فرد تاکنون به 30 فقره کلاهبرداری در فضای سایبری اعتراف کرده است.

جانشین فرمانده انتظامی فهرج تاکید کرد: پلیس علمی و کارآمد امروز فضای مجازی را تحت کنترل داشته و با هرگونه جرم در این فضا با قاطعیت برخورد خواهد کرد.