به گزارش خبرگزاری برنا از قم، سید مهدی صادقی در حاشیه بازدید از کارگاه های آموزشی اداره کل فنی و حرفه ای قم در سخانی با تاکید بر مهارت آموزی به افراد افزود: بعضی افراد دارای مدارک تحصیلی بالا هستند ولی از مهارت های لازم برای جذب در بازار کار برخوردار نیستند که باید با جذب افراد تحصیل کرده به چنین مراکزی مهارت های لازم را در کنار مباحث علمی به ایشان آموزش دهند.

وی با اشاره به ضرورت نیازسنجی در بین واحدهای صنعتی برای آموزش مهارت های مرتبط گفت: شناخت نیازهای جامعه و تلاش برای حل آنها باید در دستور کار مسئولان فنی و حرفه ای باشد.

صادقی، استفاده از مربیان مجرب را از ویژگی های این کارگاه های آموزشی برشمرد و افزود: تامین نیاز بازار کار و تضمین اشتغال جوانان در سایه آموزش صحیح، مهارت آموزی و انتقال تجربه های به جوانان محقق می شود.

استاندار قم همچنین از افتتاح بزرگترین مرکز آموزش فناوری اطلاعات استان در نیمه دوم امسال خبر داد و ادامه داد: این مرکز با مساحت سه هزار و 200 مترمربع و با اعتبار 40 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات سفر رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری به قم به بهره برداری می رسد.

 

* تلاش برای افزایش اشتغال فارغ التحصیلان دوره های مهارت به 90 درصد

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قم نیز در این بازدید گفت: 12 هزار و 500 تن در هشت مرکز دولتی و بیش از 14 هزار تن در مراکز خصوصی استان دوره های فنی و حرفه ای را سال گذشته آموزش دیده اند.

احمد عطارنیا با اشاره به تفاهم نامه بین فنی و حرفه ای و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: با هدفمند نمودن آموزش ها در تلاش هستیم میزان اشتغال فارغ التحصیلان دوره های مهارتی را از 60 درصد به 90 درصد در استان قم ارتقا دهیم.