به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، سرهنگ " کاظم دهقانی" در تشریح این خبر گفت: در پی کسب خبر مبنی بر توزیع انواع قرص های روان گردان و غیر مجاز، ماموران پلیس به محل مورد نظر اعزام شدند .

وی در ادامه افزود: در بازرسی از محل مورد نظر مشخص شد که فردی در قالب تزریقات پزشکی، اقدام به فروش انواع قرص های روان گردان از جمله ترامادول ، شربت متادول ، قرص های نیروزا و ...  می کند که در بررسی بیشتر از یک انبار زیرزمینی که محموله در آن مکان دپو شده بود، تعداد بیش از 50 هزار عدد انواع قرص های روان گردان کشف و ضبط شد.

سرهنگ دهقانی ارزش ریالی کالاهای مکشوفه را بیش از 3 میلیارد ریال اعلام و افزود: در این راستا یک نفر دستگیر و به همراه داروهای مکشوفه تحویل مراجع قضائی شد.

فرمانده انتظامی مرند از شهروندان خواست با توجه به آثار تخریبی این نوع قرص ها از مصرف خود سرانه دارو خودداری کرده و خانواده ها مراقبت لازم را از جوانان خود به عمل آورند چرا که اکثر مرگ های ناگهانی جوانان به علت مصرف بی رویه قرص های روان گردان می باشد و در صورت مشاهده هرگونه فروش این گونه داروها مراتب را در اسرع وقت به پلیس 110 اطلاع دهند .