به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، حمیدرضا خانپور مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین در جلسه کمیته اجرایی گرامیداشت هفته صنایع کوچک با تاکید بر نقش صنایع کوچک در اشتغالزایی گفت: در حال حاضر بیش  از 90درصد صنایع کشور متعلق به صنایع کوچک و متوسط است که نقش اساسی و بی بدیل آن در ایجاد اشتغال پایدار ملموس بوده و بخش عمده ای از اشتغال زایی در کشور در این حوزه می باشد.

وی آمار اشتغال صنایع کوچک در واحدهای تولیدی کوچک و  متوسط در استان را بیش از 40درصد بیان کرد.

رییس هیات مدیره شرکت شهرکهای صنعتی استان وظیفه خطیر کارکنان این مجموعه را در شناساندن صنایع کوچک به اقشار جامعه با اهمیت دانست و تصریح کرد: صنایع کوچک و متوسط موجب بالا بردن سرمایه اجتماعی می گردد و اهمیت دادن به مقوله صنایع کوچک در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال در راستای حمایت از کالای ایرانی و تولید ملی خواهد بود.

خانپور در پایان مهمترین برنامه های این هفته را برگزاری سومین نمایشگاه توانمندیهای صنایع کوچک با محوریت توسعه صادرات و تولید ملی، افتتاح دهها طرح  صنعتی و واحد تولیدی و پروژه های عمرانی، برگزاری مسابقات با رویکرد صنایع کوچک، تجلیل از خانواده معظم شهدا، تجلیل از صنعتگران و کارآفرینان برتر، برگزاری جشنواره عکس  و... عنوان کرد.

در این نشست مدیران عامل شرکتهای خدماتی شهرکها و نواحی صنعتی استان دیدگاه ها و نظرات خود را در هرچه باشکوه تر برگزار شدن مراسم هفته صنایع کوچک اعلام کردند.