به گزارش خبرگزاری برنا ، سرلشکر باقری در این مراسم اظهار کرد: انقلاب اسلامی برکت و موهبت الهی بود که به یمن مجاهدت‌های امام راحل و مردم شریف به این کشور و این مردم هدیه شد و موجب سربلندی بیشتر و ماندگاری ایران بزرگ شد.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح افزود: انقلاب اسلامی ایران همواره مورد هجوم دشمنی استکبار و رژیم کودک‌کش اسرائیل قرار داشته است.

وی افزود: خدا شاکر هستیم که کشوری که روزی در داخل کشور خودش با دشمنان مبارزه می کرد، به لطف مجاهدت رزمندگان و ملت شریف به روزهایی رسیده که یاران  و دلسوزان انقلاب اسلامی و آنهایی که فرمایشات مقام معظم رهبری را بر چشم قرار داده و در سواحل مدیترانه با استکبار جهانی و صهیونیسم‌ها در حال مبارزه هستند.

وی ادامه داد: بدون این جمهوری اسلامی ایران چشم داشتی به یک وجب از خاک کشوری داشته باشد، دشمنان از اقتدار آن به هراس افتاده اند و حکومت جعلی خود را در حال انحطاط می دانند.

سرلشکر باقری بیان کرد: علاقه به اهل بیت (ع) در بین اهل سنت کمتر از  شیعیان نیست ما یکی هستیم ما یک خدا، یک اسلام و یک خدا داریم، احکام جزئی بین احکام اسلامی تفاوت دارد اما این تفاوت ها نسبت به آنچه باعث وحدت است، ناچیز است و این فهم و درک در مردم شیعه و سنی این استان است.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح افزود: آنچه سبب ایجاد داعش شد، غفلت نسبت به این موضوع بود و استکبار جهانی اهل سنت را تحریک کرده و به جان شیعه انداخت اما در واقعیت در موصل و تکریت و جاهای دیگر شیعه و سنی باهم قربانی شدند.

این مسؤول ادامه داد: بر همه جهان اسلام روشن شده است که اقدامات تروریستی داعش یک پوشش ظاهری دارد که به نام اسلام است اما در واقعیت اینها یک جیره خوار هستند برای از بین بردن جهان اسلام.

وی گفت: استکبار جهانی می‌خواهد چهره رافت و مهربانی جهان اسلام را وارونه جلوه دهد، و یک چهره خشن از اسلام به دنیا معرفی کند.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح افزود: مردم سیستان و بلوچستان هدف و اولویت ها را درست شناخته اند با تمام مشکلات معیشتی که دارند پشتیبان نظام هستند، مسؤولان کشور هم خادم مردم هستند، و خدمت به ملت وظیفه تمام مدیران و مسؤولان است و باید شب و روز برای خدمت به مردم نداشته باشند.

وی ضمن قدردانی از تلاش‌های شبانه روزی مسولان امنیتی جنوب شرق و سیستان و بلوچستان افزود: مرزبانی، سپاه، بسیج، انتظامی و مرزنشینان و دریابانی برای حفاظت از امنیت موجود پای کار هستند.

سرلشکر باقری گفت: وضعیت امنیتی سیستان و بلوچستان بهتر شده و مردم در حال فعالیت و اقدامات روزانه خود در مشاغل و خدمات مختلف هستند.

وی ادامه داد: سربازان گمنام امام زمان (عج) در تلاش برای تامین امنیت منطقه هستند.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح بیان کرد: حضور ما در این منطقه برای قدردانی از مسولان امنیتی بود، خداروشکر دوستانه ترین روابط بین مسئولان امنیتی و مردم و مرزنشینان است ما در حد امکان پشتیبانی از ارگانهای امنیتی را انجام خواهیم داد.