به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، سومین جلسه شورای اداری اداره کل امور مالیاتی قزوین با محوریت موضوع شرکت اداره کل در اجلاس منطقه دو کشور و با حضور مدیرکل امور مالیاتی استان، معاونین و روسای ادارات مالیاتی بر گزار شد.

در ابتدای این جلسه مصطفی پورامیدی مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین با اشاره به اجلاس ادرات کل مالیاتی منطقه دو کشور که روز چهارشنبه یازدهم مرداد ماه سال جاری به میزبانی استان گیلان برگزار می شود گفت: حضور فعال در این اجلاس برای ما بسیار مهم است و با توجه به ظرفیت ها و مجموعه اقدامات و برنامه ریزی های انجام شده، انتظار داریم که اداره کل امور مالیاتی استان جایگاه برتری نسبت به دیگر ادارات کل منطقه 2کشور داشته باشد.

 وی با اشاره به موارد مورد تاکید در این اجلاس اظهار کرد: بررسی 1100پرونده مهم اداره کل یکی از مهمترین محورهای این اجلاس است و با توجه به سهم بالای این پرونده ها در تامین وصولی اداره کل، تمرکز ویژه روسای ادارت جهت به روز کردن پرونده های مذکور ضروری است.

مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین خاطر نشان کرد: شناسایی فعالان اقتصادی در عرصه فضای مجازی و تشکیل پرونده مالیاتی برای آنها یکی دیگر از موضوعات مورد بحث در این جلسه بود.

 پورامیدی با اشاره به اهمیت این موضوع برای مسوولان سازمانی و گستردگی روز افزون فضای مجازی، خواستار برنامه ریزی مدون در این خصوص شد.

وی ادامه داد: موضوع قرارهای رسیدگی اجرا و ارجا نشده، وصول معوقات مالیاتی و رسیدگی به پرونده ها در سامانه اریس از دیگر موضوعات مطروحه در این جلسه بود.

این مقام مسوول یادآور شد: همچنین در این جلسه مقرر شد تا ظرف دو روز آینده آمارهای عملکردی ادارات مالیاتی جهت ارایه در اجلاس مذکور تهیه و در اختیار مدیریت اداره کل قرار گیرد.

مالیات2