به گزارش خبرگزاری برنا ؛ عبدالمحمد زاهدی گفت : یکی از مهم‌ترین شوراها و تشکل‌هایی که در راهبری امور اقتصادی کشور نقش دارد شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی است.

وی ارتباط دو سویه بین این دو بخش را مهم ارزیابی کرد و گفت: علی رغم مشکلات می‌طلبد ارتباط بین بخش خصوصی و دولتی در راستای نیل به توسعه را شکل دهیم.

زاهدی گفت : در سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و برنامه‌های دولت و مصوبات مجلس تقویت بخش خصوصی در عرصه اقتصاد مورد تاکید قرار گرفته است.

استاندار کردستان با تاکید بر تقویت بخش خصوصی در حوزه اقتصاد عنوان کرد: عمده دلیل دستیابی کشورهای قدرتمند به توسعه اقتصادی ورود و تقویت بخش خصوصی در عرصه اقتصاد بوده است.

وی با بیان اینکه حضور مدیران در جلسات شورا امری ضروری است ابراز داشت: عدم حضور مدیری در اینگونه جلسات باید توجیه قانونی داشته باشد و در این میان روند مشارکت افراد در شورا مورد ارزیابی و به وزارتخانه مربوطه ارجاع داده می شود.

استاندار در ادامه به بحث منطقه ویژه اقتصادی بانه نیز اشاره کرد و گفت: در دولت دهم دو منطقه ویژه در بانه و مریوان تصویب شده بود که منطقه ویژه مریوان به بخش خصوصی واگذار که تملک زمین آن با مشکل مواجه شد.

زاهدی با اشاره به اینکه منطقه ویژه بانه به شرکت شهرک‌های صنعتی واگذار شد، خاطر نشان کرد: براساس مصوبه شرکت شهرک‌های صنعتی کشور در قبال مطالبات پیمانکارانی که زیرساخت‌های منطقه ویژه بانه را ایجاد کنند از سایر اراضی کشور واگذار می‌شود.

استاندار کردستان در بخش دیگری از صحبت های خود طرح ساماندهی مبادلات مرزی را مورد توجه قرار داد و گفت: از دو سال پیش این طرح در دستور کار دولت قرار گرفته و ظرف یکی دو ماه آینده آیین نامه هایش نوشته و اجرایی می شود.

به گفته زاهدی با تصویب این طرح بخش عمده ای از مبادلات مرزی در معابر کولبری قانونمند می شود.

وی همچنین به بیمه شدن کولبران اشاره کرد و گفت: سال گذشته با استفاده از قانون بیمه عشایر و روستاییان نیز به تدریج اقدام به بیمه کردن کولبران کردیم تا این افراد شاغل در این بخش از مزایای بیمه اجتماعی و مزایای درمانی، بازنشستگی و ازکار افتادگی استفاده کنند.