به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، سعید وزیری نژاد مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین گفت: همزمان با دهه کرامت جشنواره بزرگ سرگرمی و اوقات فراغت و نمایشگاه دستاوردها و عملکرد مجموعه مدیریت شهری با حضور مسوولان استانی و شهری در بوستان بانوان قزوین به طور رسمی آغاز به کار کرد.

وزیری نژاد افزود: این جشنواره در راستای غنی سازی اوقات فراغت شهروندان به ویژه کودکان و نوجوانان از 7تا 13 مرداد ماه سال جاری از ساعت18 تا 23 شب در بوستان بانوان برگزار می شود.

وی اظهار کرد: بیش از 40برنامه جهت اجرا در جشنواره بزرگ  سرگرمی و اوقات فراغت پیش بینی شده است که شامل فعالیت های علمی، فرهنگی و ورزشی برای کودکان و نوجوانان است.

وزیری نژاد اضافه کرد: «مسابقه سریعترین قوی ترین چابک ترین نوجوان شهر»، «استوک بال»، «بیلبارد با پا»، «هدیس» (پینگ پنگ با سر ترکیبی از فوتبال و تنیس روی میز)،اولین مسابقات سنگ کاغذ و قیچی، اسکیت، دوچرخه، ایروبیک مدرن، همایش ورزش مادران و دختران و پدران و پسران، والیبال خانواده با توپ فوق بزرگ، همایش سه چرخه سورای ،مسابقات فوتبال دستی، طناب کشی آقایان و بانوان، هزار تو و توپ، شوت بال، تنیس روی میز راکت بزرگ، بوکس دست گنده و بدمینتون از برنامه های در نظر گرفته شده در جشنواره بزرگ سرگرمی و اوقات فراغت خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: اجرای جنگ های علمی از دیگر برنامه های پیش بینی شده در این جشنواره است که شامل اجرای آزمایش های علمی جذاب روی سن نظیر رصد آسمان، راه رفتن روی صفحه میخی، تولیدی ابر و... می باشد.

وزیری نژاد عنوان کرد: برپایی غرفه بازی های فکری توسط مراکز آموزش سازمان فرهنگی ورزشی شامل غرفه های خلاقیت، نقاشی،رباتیک، بازیهای حرکتی در حوزه کودکان و نوجوانان، مسابقات موشک کاغذی و دومینو از دیگر برنامه های پیش رو خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: اجرای جنگ های شبانگاهی و برنامه های شاد متناسب با ایام مبارک دهه کرامت با حضور هنرمندان استان قزوین از دیگر برنامه های این جشنواره می باشد که ساعت21:30 شب  اجرا می گردد.

این مقام مسوول افزود: همچنین در کنار برگزاری جشنواره بزرگ سرگرمی و اوقات فراغت، نمایشگاه دستاوردها و عملکرد مجموعه مدیریت شهری با مشارکت تمامی معاونت ها و سازمان های تابعه شهرداری قزوین برپا می شود که از تمامی شهروندات دعوت می کنیم ضمن بازدید از نزدیک با مدیران شهرداری به گفتگو بنشینند و نقطه نظرات و ایده های خود را به شکل مستقیم مطرح کنند.