به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، علی اکبر متقی فرد رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اعلام این خبر افزود: در راستای طرح رونق تولید از مجموعه پروژه های اقتصاد مقاومتی، سامانه بهین یاب برای ثبت نام طرح های متقاضی تسهیلات بانکی در بخش کشاورزی طی دور روز گذشته فعال شده و نسبت به پذیرش و ثبت نام از متقاضیان زیر بخش های مختلف کشاورزی اعم از  دامداری، طیور، باغداری، گلخانه، آبزی پروری، شیلات، صنایع تبدیلی کشاورزی ، تولید قارچ ،کپوست و نیز طرحهای نوین آبیاری اقدام شده است.

متقی فرد اظهار کرد: واحدهای کشاورزی مشمول طرح با تکمیل فرم های مندرج در سایت بهین یاب نسبت به دریافت تسهیلات سرمایه در گردش اقدام کنند.

به گفته این مقام مسوول، طی دو روز گذشته 23طرح در بخش کشاورزی استان با درخواستی بالغ بر 90میلیارد ریال در سامانه ثبت نام کرده اند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین  تصریح کرد: رویکرد استان در سالجاری پیرامون طرح های بهین یاب پرداختن به سرمایه گذاری ثابت علاوه بر سرمایه در گردش است به عبارتی برای تکمیل پروژه های نیمه تمام اولویت ویژه ای قائل شده اند.

متقی فرد اضافه کرد: علاوه بر سرمایه ثابت که تامین می شود طرح هایی که سرمایه ثابت می گیرند می توانند سرمایه در گرش برای دوره آتی نیز دریافت  کنند.

وی ادامه داد: همچنین طرح هایی که در سال95 در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده اند و به هر دلیلی موفق به دریافت تسهیلات نشده اند می توانند مجددا در سامانه بهین یاب ثبت نام کنند.

متقی فرد خاطر نشان کرد: با فراهم سازی امکان ثبت نام برای واحدهای کشاورزی در سامانه بهین یاب، واحدهای تولیدی صنایع تبدیلی، واحدهای صنایع غذایی، واحدهای تولیدی محصولات گلخانه ای و واحدهای پرورش ماهی در قفس می توانند با مراجعه به این سامانه و ثبت درخواست خود از مزایای طرح رونق در سال ۹6 بهره مند شوند.

  این مقام مسوول تاکید کرد:  اعتبارات سالجاری در قالب سامانه بهین یاب تقریبا دو برابر اعتبارات سال گذشته در سطح کلان کشور می باشد که  فرصت دو برابری برای پرداختن به طرح های نیمه تمام در بخش کشاورزی، صنعت و گردشگری استان های کشور محسوب می شود.