به گزارش برنا،سید داوود موسوی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان اردبیل اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون یک هزار و 116 معتاد متجاهر در شهرستان اردبیل دستگیر شدند که این میزان نسبت به سال گذشته 64 درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به این که میزان دستگیری معتادان سال گذشته 661 نفر بود، افزود: این میزان نشان دهنده افزایش اعتیاد در شهرستان است که نیازمند ارائه راهکارهای اساسی و اتخاذ تصمیمات مورد نیاز است که به همین منظور باید مسئولان و دست‌اندرکاران مربوطه مشارکت و همکاری‌های همه‌جانبه‌ای با ما داشته باشند.

فرمانده انتظامی شهرستان اردبیل گفت: امسال میزان کشفیات مواد مخدر 6 درصد افزایش یافته و به 277 کیلوگر رسیده در حالی که این میزان سال گذشته 260 کیلوگرم بود و طبق آمار به دست آمده کشفیات کل سال گذشته 757 کیلوگرم است که نسبت به سال 94 تغییر آن چنانی نداشته است.

موسوی بیان کرد: مبارزه با اعتیاد یکی از مهم‌ترین راه‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است که در این زمینه باید اقدامات لازم و اساسی مبنای کار قرار داده شود و برگزاری کارگاه‌ها و همایش‌های آسیب‌های اجتماعی در منطقه تداوم یابد تا بتوانیم در این زمینه به تمامی اهداف مورد نظر در ارتباط با بهبود وضعیت جامعه دست یابیم.

وی تصریح کرد: مبارزه با اعتیاد وظیفه تمامی آحاد جامعه است و ضروری است تمامی دستگاه‌ها در امر پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر مشارکت داشته باشند تا بتوانیم به تمامی اهداف خود در این زمینه دست یابیم.