به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، علی پرزحمت رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اظهار کرد: با آغاز ثبت نام از واحدهای تولیدی متقاضی دریافت تسهیلات سامانه بهین یاب در دور جدید تاکنون 377واحد و طرح تولیدی استان قزوین با ثبت نام در این سامانه جهت دریافت این تسهیلات متقاضی شده اند.

پرزحمت توضیح داد: البته تعداد ثبت نام واحدها و طرح ها در سامانه بهین یاب تاکنون بیش از 377مورد بوده اما برای این تعداد واحد و طرح تاکنون استعلام شده است.

وی گفت: از متقاضیان ثبت نام کرده در سامانه بهین یاب در سال جاری تاکنون چهار فقره تسهیلات از سوی بانک های صنعت و معدن و سپه به میزان 15میلیارد و 500میلیون ریال به متقاضیان پرداخت شده است.

پرزحمت اظهار کرد: امسال در زمینه پرداخت تسهیلات بهین یاب، استان قزوین تاکنون رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: قزوین در بخش درخواست تسهیلات بهین یاب در قسمت سرمایه ثابت با ثبت نام 80متقاضی و سرمایه در گردش با 316متقاضی رتبه چهارم و در بخش معدن نیز با 24متقاضی رتبه سوم کشور را دارا است.

این مسوول با بیان اینکه از آغاز مرحله جدید ثبت نام متقاضیان در سامانه بهین یاب برای دریافت وام رونق تولید(27 خردادماه امسال) تاکنون در مجموع 420متقاضی در استان ثبت نام کرده اند، افزود: از این تعداد تاکنون استعلام 377فقره دریافت شده که پاسخ 291مورد مثبت بوده و با 125مورد بازدید، 95فقره آن در کمیته بررسی مورد تصویب قرار گرفته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتقاد بانک های عامل در تعداد معرفی زیاد متقاضیان دریافت تسهیلات در بخش تولید به آنها، گفت: براساس تصمیم های صورت گرفته، قرار شده تعداد متقاضیان دریافت تسهیلات بهین یاب به هر یک از بانک ها از 100متقاضی فراتر نرود.

به گفته پرزحمت، در حال حاضر بانک های ملی، ملت، صادرات، صنعت و معدن، سپه، تجارت، کشاورزی، رفاه کارگران و توسعه تعاون به ترتیب بیشترین متقاضیان دریافت تسهیلات بهین یاب در کشور را به خود اختصاص داده اند.