به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ، نخستین نمایشگاه بین المللی محصولات استراتژیک کشاورزی ایران و کشورهای CIS  منطقه آزاد انزلی با حضور برند های برتر استانی ، کشوری و بین المللی از تاریخ 17 الی 20 مرداد در منطقه آزاد انزلی گشایش یافت.

برخی از شرکت های حاضر در این نمایشگاه در گفتگویی با خبرنگار برنا به بیان فعالیت ها و انگیزه ی حضور در نمایشگاه پرداختند که در ادامه می خوانید :

مدیر عامل شرکت "خیزران سازه منظر "در زمینه حیطه ی فعالیت این شرکت گفت : حوزه ی فعالیت ما در بحث طراحی و اجرای فضای سبز است .این شرکت در سال 84 تاسیس شد و در این مدت به صورت پیمانکاری در حوزه ی نگهداری فضای سبز با نهادهایی نظیر سازمان منطقه آزاد انزلی و شهرداری رشت همکاری داشتیم و این همکاری تا امروز تداوم داشته است .

شهرام حسن زاده با بیان اینکه در زمینه صادرات نیز شرکت خیزران سازه منظر فعال بوده است ،اظهار داشت : صادرات گل و گیاه به کشورهای مختلف منجمله روسیه ،آذربایجان ،تاجیکستان و عراق را داشتیم.

وی با اشاره به حضور بزرگترین مجموعه ی تولیدی گل و گیاه مکانیزه استان در نخستین نمایشگاه بین المللی محصولات استراتژیک کشاورزی ایران و کشورهای CIS  منطقه آزاد انزلی عنوان کرد : این مجموعه توانسته اشتغالزایی خوبی داشته باشد و حدود 200 نفر در مجموعه مذکور مشغول هستند و عمده ظرفیتی که در این حوزه وجود دارد بحث نشاهای فصلی است.

حسن زاده افزود : شهرداری های گیلان و حتی خارج از گیلان طرف قرارداد شرکت هستند و سعی کردیم در این حوزه بروز باشیم .

وی ادامه داد : بدین منظور دستگاه گلدان پر کن در نمایشگاه در معرض دید بازدید کنندگان قرار گرفت که در ساعت می تواند 2400 گلدان را برای نشاء آماده سازد در حالیکه این کار با نیروی انسانی روزانه 700 گلدان است .

این دستگاه یک مونوریل به طول 50 متر را به عنوان دستگاه مکمل با خود دارد که گل ها را برای جابجایی توسط پرسنل هدایت می کند.

حسن زاده اضافه کرد : از این دستگاه تنها چند نمونه در کشور وجود دارد و علاوه بر آن ،سینی کشت هایی است که کاملا مکانیزه اند و این دستگاهها سخت ایتالیا هستند.

وی در خصوص انگیزه شرکت در نمایشگاه محصولات کشاورزی منطقه آزاد انزلی گفت : انگیزه مجموعه ی خیزران سازه منظر جهت شرکت در نمایشگاه معرفی توانمندی های این شرکت در حوزه ی تولید و اجراست  و امیدواریم که شرکت در نمایشگاه دستاورد خوبی به دنبال داشته باشد.