به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ علیرضا رزم حسینی در هشتادمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان، (گام دوم مثلث توسعه اقتصادی) منطقه 8 (کرمان، بخش شهداد) در دفتر هواپیمایی ماهان در تهران افزود: در استان کرمان به دنبال الگوسازی هستیم و با این الگوها می توان کشور را ساخت.

وی با اشاره به اقدامات بی نظیر انجام شده در استان کرمان، گفت: در استان کرمان در صدد هستیم ک دولت را با تفکر بخش خصوصی اداره کنیم.

وی با اشاره به توسعه فرهنگ کار در کشورهای مختلف خاطرنشان کرد: دین مبین اسلام بر کار و تلاش تاکید فراوانی داشته است.

استاندار کرمان بیان کرد: به منظور نهادینه کردن این تفکر در دفاتر معین های اقتصادی حضور می یابیم تا مشکلات احتمالی آنها را دانسته و در مسیر رفع آنها اقدام کنیم، زیرا این شرکت ها در حقیقت نمایندگان مردم هستند.

وی بر تعیین مسئول توانمندسازی مردم در منطقه شهداد تاکید کرد و گفت: دستگاه های مختلف و خیرانی را داریم که در مسیر توانمند سازی کار می کنند و معتقدیم در شهداد باید به سمتی رفت که مددجوی کمیته امداد در این منطقه نداشته باشیم.

رزم حسینی بر استفاده از ظرفیت صندوق های خرد روستایی نیز تاکید و تصریح کرد: در منطقه شهداد منابع طبیعی به عنوان مسئول ایجاد صندوق های خرد روستایی فعال خواهد بود.

وی یادآور شد: برگزاری جشنواره ورزشی، تفریحی و گردشگری شهداد نیز می تواند در معرفی ظرفیت های این منطقه تاثیر به سزائی دارشته باشد که باید با همکاری معین اقتصادی در این راستا برنامه ریزی شود.

استاندار کرمان گفت: مردم وقتی ببیند ارباب توسعه پیدا شده است، امیدوار شده و در اجرای طرح ها همکاری لازم را خواهند داشت که منجر به توانمندسازی آنها می شود.

وی با اشاره به اینکه شرکت جهاد نصر موظف به مطالعه ساماندهی وضعیت جاده ای کرمان – شهداد شده است، گفت: مطالعات عمیق کشوری در منطقه شهداد انجام شده که حاضر هستند نتایج آن را به ورت رایگان در اختیار معین اقتصادی شهداد قرار دهند.

وی عنوان کرد: قلعه شفیع آباد نیز باید به معین اقتصادی واگذار شود تا بتوان از این ظرفیت برای جلب گردشگران استفاده کرد.

رزم حسینی با اشاره به اینکه آماده سرمایه گذاری برای ایجاد کارگاه های سنگ های تزئینی در شهداد هستیم، گفت: هدف ما تقویت خانوار روستایی و شهری است که اقتصاد مقاومتی حقیقی نیز به همین معنا است.

نماینده دولت تدبیر و امید در استان کرمان افزود: منابع طبیعی به عنوان مسئول بیابان زدائی در منطقه شهداد می تواند با استفاده از تجربیات جهانی اقدام کند.

وی بیان کرد: اگر روحانیت در مسیر اقتصاد مقاومتی به عنوان فرهنگساز و مبلغ وارد شود، مریدان بسیار زیادی را خواهند داشت و این امر منجر به توسعه خواهد شد.

وی به وجود مشکل آب در استان کرمان نیز اشاره و تصریح کرد: نبود مدیریت یکپارچه در حوزه آب و خاک مشکلات بزرگی را ایجاد می کند.

وی در بیان خاطراتی اظهار کرد: اولین بار که الگوی قلعه گنج را برای مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی بیان کردم ایشان حدیثی از پیامبر اکرم (ص) را مطرح کردند و گفتند که هر امتی که آب، خاک و هوا داشته باشد و فقیر باشد از رحمت خداوند به دور است و ما نیز این امکانات را داریم و سعی می کنیم به گونه ای کار کنیم که از رحمت خداوند دور نشویم.

رزم حسینی تاکید کرد: کارهای استان کرمان در مسیر اقتصاد مقاومتی بر اساس همدلی و اقبال مسولان استان برای توسعه این استان اجرایی می شوند و دستوری و بخشنامه ای نیست.