به گزارش خبرنگار برنا از آبادان، ظهر امروز چهار شنبه 24 آبان، طی مراسمی سید محمد علی افشانی معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزارت کشور، حکم رسمی شهرداری آبادان را به حسین حمید پور اعطا کرد.

در این راستا روز یکشنبه هفته جاری 21 آبان ماه، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، طی حکمی با استناد به مصوبه شورای اسلامی شهر و تائید فرمانداری شهرستان آبادان، حسین حمید پور را به عنوان شهردار آبادان منصوب کرد.

حمیدپور، 22 شهریورماه سال جاری با 8 رای از 9 عضو شورای اسلامی شهر آبادان از میان 15 کاندیدا به عنوان شهردار آبادان انتخاب شد.

شهردار جدید آبادان دارای مدرک تحصیلی لیسانس در رشته مهندسی عمران و فوق‌لیسانس مهندسی ساخت است و از سال 84 تا به‌ حال در منطقه آزاد اروند پست‌های مختلفی را بر عهده داشته است.

این مراسم با حضور سید محمد علی افشانی معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزارت کشور، هیربد معصومی معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، دکتر بهزاد افشار مدیر کل دفتر امور شوراهای اسلامی شهر و روستای وزارت کشور، فرامند هاشمی زاده معاون عمرانی استانداری خوزستان و حسن کمری رئیس شورای شهر آبادان انجام شد.

لازم به ذکر است که شهرداری آبادان یکی از قدیمی ترین شهرداری های کشور است که در سال 1304 تاسیس شده است و درجه آن 11 می باشد.

شهرداری آبادان دارای چهار منطقه و 9 سازمان وابسته است.

حکم انتصاب شهردار این شهر پس از پیشنهاد از سوی شورای اسلامی شهر آبادان، توسط وزیر کشور صادر می شود.