به گزارش برنا از اراک، مصطفی عرب در نشست هماهنگی اجرای طرح پاکسازی حاشیه جاده های استان مرکزی در راستای اجرای کمپین بی زباله، اظهار داشت: حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی به عنوان یکی از اولویت های مهم دولت مطرح بوده و در پایان سال ۹۶ نیز طی بخشنامه ای سیاست های محیط زیستی و منابع طبیعی از سوی وزارت کشور به استانداران ابلاغ شده است.

وی افزود: اجرای این سیاست ها در ابعاد مختلف به عنوان یکی از محورهای ارزیابی استانداری ها از سوی وزارت کشور مد نظر قرار دارد. در همین راستا پویشی در سطح کشور و استان از اواخر سال گذشته با نام «چالش بی زباله » شکل گرفت که بسیاری از مسئولین، رسانه ها، سازمان های مردم نهاد، هنرمندان و اقشار مختلف مردم ضمن پیوستن به این کمپین راهکارهایی برای کاهش تولید و همچنین جمع آوری زباله و... ارائه دادند.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری مرکزی ابراز کرد: در استان مرکزی مقرر شده همزمان با روز جهانی زمین پاک(دوم اردیبهشت)، طرح پاکسازی برخی از جاده های استان با نظارت و مدیریت فرمانداری ها و همکاری شهرداری ها، بخشداری ها، دهیاری ها، سازمان های مردم نهاد، رسانه ها و مشارکت حداکثری مردم اجرایی شود.

عرب با اشاره به نقش موثر روابط عمومی دستگاه های اجرایی استان در اجرای این طرح، گفت: روابط عمومی های دستگاه های اجرایی، نهادهای عمومی و انقلاب اسلامی به دلیل اهمیت و جایگاه و ارتباط با اقشار مختلف مردم، می توانند نقش موثری در جلب مشارکت حداکثری مردم و ایجاد هماهنگی به منظور حضور کارکنان و جامعه هدف در اجرای این طرح و همچنین تبلیغات و فضاسازی محیطی ایفا کنند.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری مرکزی ادامه داد: رسانه ها نیز در این پویش نقش اساسی بر عهده دارند بر همین اساس اواخر هفته جاری نشست خبری این طرح با حضور استاندار مرکزی برگزار و اهداف، برنامه ها و فعالیت های پیش بینی شده در این طرح تبیین و تشریح خواهد شد.