به گزارش خبرگزاری برنا؛ مصمم به جذب منابع مالی لازم برای حمایت کافی از قهرمانان استان کرمانشاه اعزامی به ۲۰۱۸ جاکارتا هستیم .

ارسلان حسینی مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه با بیان مطلب بالا، افزود: در ۱۷ رشته ورزشی قابلیت و ظرفیت حضور موفق در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکاراتا را داریم.

 وی افزود:  امیدوارم بتوانیم ظرف مدت باقیمانده با حمایت و پشتیبانی همه مسوولین امر قهرمانان استان کرمانشاه با انگیزه و آمادگی کامل در این رقابت‌ها حضور یابند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه در پاسخ به سوالی در خصوص موضوع میزبانی کرمانشاه برای دیدار فینال جام حذفی گفت: با عنایت آقای مهندس هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه و بازدید ایشان از امروز استارت میزبانی استان برای دیدار تیم‌های پرسپولیس و قهرمان لیگ حذفی زده شده است.

 حسینی ادامه داد: عملیات آماده‌سازی زمین و شرایط به صورت جدی آغاز شده است و قطعاً مشکلی در این زمینه نخواهیم داشت.

وی افزود:از فدراسیون فوتبال درخواست کرده‌ایم با توجه به این که روز ۵ مرداد به نام کرمانشاه نامگذاری شده است این دیدار به جای تیرماه در این تاریخ برگزار شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه به موضوع استعدادیابی در ورزش اشاره کرد و گفت: به شدت اعتقاد به عبور مسیر استعدادیابی از راه آموزش و پرورش هستیم و بزودی در تفاهم‌نامه‌ای این موضوع به صورت جدی عملی خواهد شد.

حسینی ادامه داد: :پایگاه قهرمانی و استعدادیابی استان کرمانشاه  هم به عنوان یک مرکز تخصصی در این زمینه آماده همکاری با آموزش و پرورش و خانواده‌ها در این مسیر است.

وی در مورد وضعیت استادیوم ۱۵ خرداد کرمانشاه گفت: این استادیوم متاسفانه برای بهره‌برداری کامل ایرادات و نواقصی دارد که برای رفع آنها به سه میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم و امیدواریم از سوی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی این اعتبار تامین شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه در باره وضعیت ورزش قهرمانی کرمانشاه گفت: ورزش استان کرمانشاه خوشبختانه در بهترین شرایط خود است و طی سال گذشته بیش از ۲۲۰۰ مدال مختلف کسب نموده است که در تاریخ ورزش استان بی‌نظیر است.

حسینی در پاسخ به سوالی در باره کشتی نیز گفت: ما در استان ظرفیت‌های خوبی از جمله برادران محبی داریم و خوشبختانه جایگاه خوبی اکنون در کشور داریم. سال گذشته پس از سال‌ها سه قهرمان در بازی‌های قهرمانی آسیا داشتیم و جهش کشتی استان قابل توجه است.

وی افزود: هر چند اعتقاد داریم جایگاه کشتی ما ظرفیت بهتر شدن را دارد، اما نباید وضعیت کشتی کرمانشاه را با مازندران که قطب کشتی دنیا است مقایسه کرد.

حسینی در پایان از عزم جدی استان کرمانشاه برای میزبانی رقابت‌های کشتی بین‌المللی جام تختی در سال ۹۷ خبر داد و گفت: در صورت موافقت فدراسیون کشتی و حمایت‌های مسوولین محترم استان قطعاً کرمانشاه میزبان شایسته‌ای برای این رقابت‌ها خواهد بود.