به گزارش خبرگزاری برنا؛ پنجمین نشست شورای اداری اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه  در سالن شهید هادیان تشکیل شد.

ارسلان حسینی مدیر کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه در این نشست گفت: توسعه ورزش قهرمانی و همگانی در سطح جامعه مهم‌ترین ماموریت ورزش و جوانان در حوزه ورزش است.

 وی افزود:  باید برنامه‌ریزی لازم برای رسیدن به این هدف در سطح ستاد و شهرستان‌ها به عمل آید.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت: هیچ آمار منفی در بحث سرانه ورزشی کرمانشاه قابل قبول نیست و باید هر دوره نسبت به دوره قبلی از رشد منطقی و قابل قبول برخوردار باشیم.

حسینی ادامه داد:علیرغم همه مشکلاتی که در سال ۹۶ داشتیم ورزش و جوانان استان کرمانشاه  سال خوبی را پشت سر گذاشت و در بسیاری از بخش‌ها رشد خوبی داشتیم.

وی افزود: پارسال در 11 ماه از اول فروردین تا آخر بهمن ماه ورزشکاران کرمانشاهی در میادین مختلف  ۲۲۰۰ مدال کسب کردند که این موفقیت در ورزش قهرمانی و تحرک بخشی به حوزه جوانان است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت: باید با نگاه برنامه‌ای در سال ۹۷ سایر ظرفیت‌های مغفول را به کار بگیریم.

 حسینی به ضرورت وحدت و انسجام جامعه ورزش اشاره کرد و افزود: متاسفانه هستند افرادی که تلاش می‌کنند این فضا را خدشه‌دار کنند و چشم‌های خود را به روی نقاط مثبت و اقدامات خوب مجموعه ورزش و جوانان استان کرمانشاه بسته‌اند و سیاه نمایی می‌کنند.

وی افزود: هیچ مجموعه‌ای خالی از نقد نیست و هیچکس در هیچ جایگاهی نباید از نقد سازنده شانه خالی کند.

 مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت:  همواره باید خود را در معرض نقد سازنده بدانیم و با مطالب کذب، تخریب و سیاه‌نمایی رفتار منطقی و در چارچوب قانون داشته باشیم.

حسینی ادامه داد: در مباحث کاری تقویت مباحث کارشناسی، انظباط کاری، نظارت جدی و پیگیری ماموریت‌ها در همه بخش‌ها و تکریم ارباب رجوع از اهم برنامه‌های همه بخش‌های ستادی در سال ۹۷ می‌باشد.

وی افزود: استفاده از تمامی ظرفیت‌ها در بخش نیروی انسانی از دیگر رویکرد سال ۹۷ است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت: در حوزه نیروی انسانی ظرفیت‌های ورزش و جوانان استان کرمانشاه خوب است و تلاش می‌شود با ساماندهی این ظرفیت در راستای توسعه عملکردها گام برداریم.

حسینی فعال بودن تمامی شوراها، کمیته‌ها، کمیسیون‌ها و ستادها را در دو حوزه ورزش و جوانان خواستار شد و حمایت و استفاده از کالای ایرانی و صرفه‌جویی به شکل درست و منطقی را مورد تاکید قرار داد و گفت: استفاده و حمایت از کالای ایرانی وظیفه همگانی تک‌تک اعضای جامعه ورزش و جوانان است.

وی در پایان این نشست از اداراتی که در افزایش سرانه ورزش موفق عمل کرده‌اند، تقدیر کرد.