به گزارش خبرگزاری برناازلرستان ؛سپهوند در جمع رسانه ها  اظهار کرد:  با توجه به اینکه تاکنون گزارشات قابل توجهی از سرمازدگی باغات در استان لرستان گزارش نشده است تأکید می شود بر اساس اطلاعیه ها و اخطاریه های پی در پی  اداره کل هواشناسی استان لرستان مبنی بر افت محسوس دما و به زیر صفر رسیدن کمینه دما در اکثر نقاط استان لرستان بویژه در مناطق شمالی و شرقی استان، احتمال وقوع سرمازدگی و ایجاد خسارت  در باغات مثمر وجود دارد ؛بنابراین لازم است باغداران  آمادگی کامل را جهت مقابله با این پدیده  داشته باشند .

وی افزود: البته با توجه به صادر شدن به موقع اخطاریه ها از طرف هواشناسی استان این موضوع از طرف سازمان جهاد کشاورزی استان و همه مدیریتها و مراکز جهاد کشاورزی در سطح شهرستانها ، بخشها ، ،دهستانها و روستاها به باغداران  اطلاع رسانی شده است .

به گفته سپهوند باغداران برای اینکه بتوانند میزان سرما را در باغات خود کنترل و یا خسارت احتمالی  وارده در اثر پدیده سرمازدگی را به حداقل ممکن برسانند بایستی تحت هر شرایطی دمای هوا را در محدوده و اطراف باغ خود افزایش دهند .

وی  خاطر نشان کرد:البته باغداران می توانند با ایجاد و افروختن آتش در محدوده باغ خود از کاهش شدید دما در محیط باغ خود جلو گیری نمایند .

این مسئول با بیان اینکه  استان لرستان یکی از مناطق مستعد احداث باغات مثمر و تولید انواع میوه در سطح کشور می باشد یادآورشد: استان لرستان دارای  بیش از ۴۵ هزار هکتار باغات مثمر از انواع درختان میوه بوده و تولید سالانه انواع میوه  در این استان بیش از ۲۳۵هزار تن  است.