به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، سید جواد حسینی ظهر امروز در پانزدهمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان که پیش از آغاز هفته جوان در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، اظهار کرد: از مدیر کل ورزش وجوانان خراسان رضوی تشکر می‌کنیم که باعث شدند، ستاد ساماندهی امور جوانان در استان فعال‌تر شود. دو برنامه سبب توسعه امور جوانان در سطح استان می‎شود، اولین برنامه مشارکت جوانان در امور توسعه و رفع مشکلات و دومین برنامه تشکل‌های غیر دولتی جوانان است، در برنامه ششم توسعه باید به ازای هر پنج هزار جوان یک سمن داشته باشیم که در خراسان رضوی در سال ۹۶ رشد خوبی در این زمینه داشتیم و ۱۲۲۶ تشکل مورد نیاز جامعه فعال شدند و در سال ۹۷ بیش از ۳۰۰ مجوز سمن دیگر در دست پیگیری است.

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: ۱۰ برنامه راهبردی در زمینه تشکل‌های دولتی داریم که بعد از برنامه ریزی اقدام و عملیاتی می‌شوند یکی از این راهبردها واگذاری است که ۵۵ درصد رشد در واگذاری و ۶۱ درصد رشد ریالی و اعتباری در سال گذشته داشتیم ، از دیگر راهبرد ها می توان به گسترش موضوعی اشاره کرد ابتدا در ۵ موضوع فعال بودیم اما اکنون در ۲۸ قلمرو مورد نیاز جامعه و مردم فعالیت داریم .

حسینی بیان کرد: امسال موظف کردیم در هر روستا یک تشکل داشته باشیم امیدوارم این ۱۰ راهبرد مفید واقع شود، از دیگر برنامه‌های امسال توسعه خانه جوان در تمام شهرهای استان است در حال حاضر در ۲۸ شهرستان پارلمان جوانان داریم همچنین ایجاد پارلمان زنان در استان یکی از کارهای بوده که تنها در خراسان رضوی انجام شده است امیدواریم این پارلمان در سطح کشور نیز گسترش یابد، فرماندارها ملزم به همکاری با اداره ورزش و جوانان جهت تشکیل پارلمان جوانان هستند.

وی ایجاد کمپ جوانان را یکی از اهداف مهم در سال پیش رو دانست و افزود: شیوه نامه ای قرارا ست انتخاب شود که ۱۸ جوان برتر از هرشهرستان انتخاب شود و بعد در سطح استان این گزینش انجام شود و با موافقت این طرح در سطح کشور ۱۸ جوان برتر معرفی شوند.

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خاطرنشان کرد: در بحث ازدواج طرح نهضت ازدواج آسان، و موفق برای جوانان داریم تا به سمت ازدواج ترغیب شوند باید جوانی که ازدواج می کند از تسهیلات بیشتری برخوردار شود در قالب این طرح اهدای وام، ساخت مراکز مشاوره در پنج مرحله را داریم همچنین ما باید به ازای هر ۱۰هزار جوان یک مر کز مشاوره داشته باشیم .

حسینی بیان کرد: بزودی استاندار یک مشاور نخبه و جوان را معرفی می‌کند اگر بتوانیم برای همه دستگاه ها این موضوع را فراگیر کنیم ۱۴۰۰نخبه تحت پوشش بنیاد نخبه گان داریم که می توان ازآن‌‎ها استفاده کرد . به دنبال طرحی هستیم تا این اقدام هرچه سریعتر اجرایی شود و مشاوران جوان در کنار مدیران دستگاه‌های اجرایی حضور یابند.

وی با بیان اینکه در هفته جوان بایدهر دستگاهی یک نشست با مخاطبین جوان دستگاه خود داشته باشد گفت: در راستای هویت بخشی و ارتقای فعالیت فرهنگی و شناخت عناصر فرهنگی از اردیبهشت ماه هفته فرهنگی شهرستان‌ها را در پدیده شاندیز برگزار می‌کنیم هر هفته ۶۰غرفه رایگان در اختیار آنها قرار می‌گیرد.