به گزارش خبرگزاری برنا، این درحالی است که تعداد مسافران ورودی به چهارمحال و بختیاری در نوروز امسال 2 میلیون نفر برآورد شده است که بزعم کارشناسان این میزان ماندگاری مسافر به زیرساخت های موجود در استان بازمی گردد.

بهمن عسگری سوادجانی گفت : افزایش ماندگاری مسافر در استان از مهمترین اهداف این اداره کل است و در این راستا تلاش شده با بازاریابی و تبلیغات، اطلاع رسانی و فعالیت در فضای مجازی بتوان گردشگر بیشتری را به استان جذب کرد.

وی ادامه داد: امسال با توجه به برنامه ریزی های انجام گرفته شاهد افزایش ماندگاری مسافر در استان بودیم، به نحوی که نوروز امسال 152 هزار مسافر در استان اقامت کردند درحالی که این آمار در نوروز 96 در حدود 50 هزار گردشگر بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری، برپایی 7 نوروزگاه، استقرار 7 استراحتگاه در مسیرهای ارتباطی استان، توزیع 250 هزار اقلام فرهنگی، آماده سازی خانه های مسافر و اقامتگاه های بوم گردی و برپایی بازارچه های صنایع دستی را از مهمترین اقدامات انجام شده در نوروز امسال برشمرد.

وی خاطرنشان کرد: با وجود تلاش های بسیاری که در حوزه جذب گردشگر در استان انجام شده اما کاستی های بسیاری نیز وجود دارد که باید برای رفع آن همه دستگاه ها کمک کنند.

چهارمحال و بختیاری یکی از استانهای با طبیعت بکر دارای جاذبه های طبیعی و گردشگری بسیار است که می تواند در همه فصول سال به ویژه در ایام عید نوروز میزبان گردشگران باشد. در این استان بیش از 450 جاذبه گردشگری شناسایی شده وجود دارد.