به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، محسن قهرمانی در اولین گردهمایی هیات انجمن های ورزشی خراسان رضوی که با حضور روسا و نواب رییس و دبیران هیات انجمن های ورزشی و روسای هیات انجمن های ورزشی استان برگزار شد، گفت: بر خود میبالیم که امروز ٢٧ شهرستان فعال در انجمن های ورزشی داریم و بهترین های شهرستانها در هیات ما فعالیت میکنند.

وی ضمن تشکر از  خانواده بزرگ این هیات گفت: سال ٩٦ سالی پراز تلاش و کوشش بود و ان شاالله بتوانیم رتبه اول راکسب کنیم.

قهرمانی افزود: استان خراسان رضوی در هر ٢٠ کمیته  فعال است و فقط ١٥ ملی پوش پسر در رشته راگبی داشتیم. همچنین در رشته های بیسبال ضمن کسب مقام قهرمانی ملی پوش معرفی کردیم و در دارت و فوتبال رومیز هم ملی پوش پسر داریم.

 وی گفت: تنها هیات کشوری هستیم که در مسابقات لیگ برتر، قهرمانی کشور و تورنمنت های مختلف تمامی رشته ها را اعزام میکنیم.

قهرمانی ضمن اشاره به اینکه تیم راگبی پسران مقام اول کشوری را کسب کرد گفت: تیم ملی با سرمربیگری حمید تقوی عازم مسابقات آسیایی لبنان شد و مقام دوم را کسب کرد.

وی همچنین از مقام برتر کمیته راگبی و کسب عنوان مربی برتر در کشور توسط حمید تقوی سخن‌گفت و آن را افتخار بزرگی دانست.

او ضمن تشکر از حمایت مسئولین ورزش استان از جمله کوروش صبوریان، مدیر کل ورزش و جوانان استان، گفت: ان شالله میزبانی های مختلف را در سال ٩٧ خواهیم داشت وبزرگترین مجموعه ورزشهای الکترونیک کشور را بهره برداری خواهیم کرد.

قهرمانی همچنین گفت: با فعالیت رشته های بدون مربی مخالفیم و برخورد خواهیم کرد. از شهرستانهایی که امادگی اعزام تیم هایشان به مسابقات کشوری داشته باشند استقبال و قدردانی میکنیم.

وی در خصوص سایت های پروازی نیز گفت: به زودی نظم خوبی را شاهد خواهیم بود و امیدوارم شاهد  اتفاق ناخوشایندی در این رشته  نباشیم.

در پایان از کمیته ها و شهرستان های برتر با حضور ولی پور معاون توسعه منابع  انسانی و پشتیبانی مالی، نوری رییس تربیت بدنی شهرداری، نخعی شریف عضو کارگروه شهرداری تجلیل به عمل آمد.

شهرستانهای تربت جام، قوچان، سبزوار و کمیته ورزشهای هوایی انجمن های ورزشی نیشابورعناوین برتر کمیته های راگبی، طناب کشی دارت، بیسبال و سافت بال و آموزش به عنوان برترین کمیته ها معرفی و تجلیل شدند.

در این گردهمایی که با حضور بیش از یکصد نفر از مسئولین انجمن های استان و همچنین شهرستان های مختلف انجام شد به بررسی فعالیت های هیات در رشته های انجمن های ورزشی در سال ٩٦، ارائه راهکار ها و پیشنهادات برای فعال تر شدن رشته های مختلف زیرمجموعه هیات ، استعدادیابی در این رشته ها، همگانی کردن برخی از رشته ها و همچنین ارائه تقویم ورزشی سال ٩٧ به مسئولین انجمن های استان، پرداخته شد