به گزارش خبرگزاری برنا؛ آیت‌الله مصطفی علما در مراسم همایش فرماندهان منطقه غرب آجا ابراز داشت: حرف‌های قرآن کریم و ائمه معصومین مانند دنیایی از معرفت حقایق را برای ما روشن می‌کندو با یک جمله درهایی به روی انسان باز می‌شود.

وی به آیات قرآن کریم اشاره کرد و افزود: ما بایستی در درون خودمان یک سخنگو  باشیم و یک واعظ داشته باشیم.

آیت‌آلله علما ادامه داد: کسی که واعظ و موعظه کن در درون خودش نداشته باشند، خودش- خودش را متذکر کند و در صدد رفع و اصلاح باشد، سر خودش داد بزند و خودش را محاکمه کند که چرا این کار را کرده‌ای؟

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه گفت: واعظ و ناظر و حاکم خودمان باشیم، در درون خودمان لازم است یک رفیق ارشاد کننده داشته باشیم.و از رفیق ارشاد کننده درونمان استفاده بکنیم و منفعت ببریم.

علما ادامه داد: دوست و راهنما لازمه زندگی انسان است، اما بایستی در انتخاب دوست بسیار دقت شود.اما در کل ما یک واعظ در درون خودمان نیاز داریم.انسان بایستی گاهی در  درون خودش سان ببیند، این کار باعث می‌شودشیطان کمتر به سراغ آدم بیاید، یا اصلا نیاید.

وی افزود: ارتش، سپاه، بسیج و... وقتی موفق هستند که یک سلامت، نورایی و معنویت برخوردار باشند.

علما در بحث برجام ابراز داشت:ایران اسلامی در منطقه اثر گذاری دارد ما را ازتحریم می‌ترسانند، ما منطقی عمل می کنیم، حق و ناحق نمی کنیم، بازی‌های سیاسی نداریم، آمریکا با ما دعوا دارد که چرا اثر گذار هستیم، بحمدالله امروز ارتش ما در دنیا یک الگو شده است.