به گزارش خبرگزاری برنا؛ استاندار کرمانشاه ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان گفت: نباید هزینه‌های مربوط به آیین‌های افطاری در این ماه از بیت المال پرداخت شود.

هوشنگ بازوند امروز پنجشنبه در  نشست شورای برنامه‌ریزی استان که در استانداری‌ کرمانشاه تشکیل شد، اظهارداشت: برگزاری آیین‌های افطاری سنتی پسندیده است که ما هم بر اجرای آن تاکید داریم اما کسی حق ندارد هزینه‌های این افطاری‌ها را از بیت‌المال پرداخت کند.

وی افزود: مسئولات ذیحسابی دستگاه‌های اجرایی نباید فاکتورهای مربوط به مراسم افطاری را بپذیریند زیرا هزینه این آیین معنوی باید توسط افراد دخیل در آن تامین شود.

استاندار کرمانشاه گفت: نباید فرصت بازسازی مناطق زلزله‌زده را از دست بدهیم و: کسانی که درگیر بازسازی مناطق زلزله‌زده هستند به نحوی برنامه‌ریزی کنند که در ماه مبارک رمضان خللی در بازسازی ایجاد نشود.

بازوند ادامه داد: زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620  کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشته است.

وی افزود: این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی حدود 100 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده‌اند.

بازوند در بخش دیگری از این جلسه بر تحویل اسناد مورد نیاز خزانه تاکید کرد و از مدیران ادارات خواست که در فرصت کم باقی مانده اسناد را به وزارت اقتصاد و دارایی تحویل دهند.

وی افزود: 87 درصد ادارات اسناد و مدارک لازم مورد نیاز خزانه را به وزارت اقتصاد و دارایی تاکنون تحویل نداده‌اند.

استاندار کرمانشاه به طرح آمایش استان نیز اشاره کرد و گفت: طرح آمایش استان مراحل مختلف کارشناسی را طی کرده و هرچه زودتر به منظور اجرایی شدن باید تصویب شود.

بازوند ادامه داد:  این سند توسط دانشگاه رازی تهیه و تنظیم شده است و دانشگاه رازی ظرفیتی عظیم در راستای اقدام‌های تحقیقاتی است که باید از آن به خوبی استفاده کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کرمانشاه هم در این جلسه با بیان اینکه سند آمایش استان در مرحله آخر است، گفت : مرحله نخست طرح های آمایش استان به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال شده و مورد تایید قرار گرفته است.

طهمورث الیاسی ادامه داد: تهیه سند آمایش چهار سال طول کشیده است و این سند مراحل نهایی بررسی را طی می کند تا پس از تصویب در استان برای تایید نهایی به سازمان برنامه و بودجه ارسال شود.

وی افزود: سند آمایش استان، سند توسعه کرمانشاه است و این سند می‌تواند راه توسعه کرمانشاه را مشخص کند تا راه رسیدن به پیشرفت هموار شود.

گفتنی است که در پایان این نشست به منظور تصویب طرح آمایش کرمانشاه از اعضای شورای برنامه‌ریزی استان رای‌گیری شد و این سند با 18 رای مورد موافقت قرار گرفت.