به گزارش خبرگزاری برنا؛ دکتر هایده شیرزادی مدیر عامل شرکت بازیافت زباله در کرمانشاه در چهاردهمین نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استانداری کرمانشاه گفت: پروژه بازیافت یک پروژه ملی در کرمانشاه است و اگر تعطیل شود از سونامی و  زلزله بدتر است.

شیرزادی به تولید و تشکیل روزانه ۷۰۰ تن زباله خانگی و صنعتی اشاره کرد و گفت: این واحد بازیافت زباله با مشکلاتی از جمله عدم پرداخت تعهدات توسط شهرداری برای پسماندهای شهری، نبود تخصیص یارانه به خرید کمپوست توسط سازمان جهاد کشاورزی و عدم امهال دو ساله تسهیلات توسط بانک ملی مواجه شده است که در حال حاضر  بالغ بر ۲۳۷شغل ثابت در این مجموعه وجود دارد که شوربختانه به دلیل عدم تعهد نهادهای دولتی در  پرداخت مطالبات کار به تعطیلی کشیده می‌شود.

مدیر عامل شرکت بازیافت کرمانشاه گفت: بازیافت یک کار زیست محیطی است و آلودگی خاک و هوا را کم می‌کند و از اهمیت بالایی برخوردار است اما متاسفانه هیچ حمایتی از آن نمیشود و از سه سال قبل تاکنون حدود پنج میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان مطالبات معوقه شرکت بازیافت در تعهد شهرداری است که تاکنون وصول نشده است.

شیرزادی ادادمه داد:  با روند افزایش  قیمت‌ها قادر به بازسازی  دستگاه‌ها   و حتی توانایی تعویض  قطعات یدکی  مستعمل را هم  نداریم.

آیا کسی از خود پرسیده است روزانه ۷۰۰ تن زباله تولیدی توسط شهروندان به کجا می‌رود؟

مدیر عامل شرکت بازیافت با بیان مطلب فوق تاکید کرد: در صورت عدم حمایت؛ شرکت بازیافت تعطیل و متعاقب آن با دفن زباله‌ها در دل خاک! از هر تن زباله ۵۰۰ تا ۶۰۰ لیتر شیرابه آزاد می‌شود که به مرور زمان سبب نابودی خاک و آب‌های زیر زمینی خواهد شد.

استاندار کرمانشاه جهت بررسی مشکلات این واحد صنعتی؛  فردا رأس ساعت ۹:۳۰ صبح از نزدیک از این واحد بازدید می‌کند.