به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، علی رضا رشیدیان در دیدار با تعدادی از علمای استان با تاکید بر اینکه مدیران در دستگاه های اجرایی برای توفیق خدمت بهتر به مردم نیازمند دعای خیر و نصایح عالمان دینی هستند اظهار کرد : انتظار است ما را از هدایت های خود در این مسیر محروم نکنند. 

وی افزود: در شرایطی که دشمنان از طرق مختلف به ویژه شبکه های مجازی سعی در ایجاد اختلاف و شبهه افکنی در بین مردم دارند، نقش علما برای تبیین موضوع و رفع شبهات تعیین کننده است.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به شرایط حساس کشور و جهان اسلام به ویژه با روی کار آمدن رئیس جمهور نابخرد آمریکا، خاطر نشان کرد: ترامپ همواره با اسلام دشمنی داشته و دارد و نماد آن تغییر سفارت کشورش از تلاویو به بیت المقدس است.

رشیدیان ادامه داد: آمریکا از هیچ اقدام مذبوحانه ای برای فشار به ملت ایران کوتاهی نمی کند و به فرموده رهبر معظم انقلاب ستاد جنگ خود را از وزارت خزانه  داری خود دنبال می کند.

وی گفت: به دنبال فشارهای اقتصادی آمریکا علیه مردم ایران، دولت با اتخاذ تدابیر اقتصادی صحیح از تحمیل فشار مضاعف به مردم جلوگیری کرد.

استاندار خراسان رضوی افزود: تامین کالاهای اساسی و تامین ارز مورد نیاز کشور از سوی دولت موجب شد تا از افزایش غیر متعارف قیمت ها در سطح بازار جلوگیری شود.

رشیدیان اظهار داشت: علی رغم تمام کارشکنی های دشمنان، حجم صادرات و واردات استان در سه ماه ابتدایی سال جاری در مقایسه با مدت سال قبل افزایش داشته است.

وی گفت:  سال گذشته نیز ۱۷ درصد اشتغال کشور معادل حدود ۱۲۴ هزار فرصت شغلی در خراسان رضوی محقق شد.

استاندار خراسان رضوی با تاکید بر ضرورت تقویت همکاری و همدلی دولت و بخش خصوصی، گفت: علی  رغم تمامی اقدامات موثری که در حوزه اشتغال و کارآفرینی صورت گرفته، هم اکنون ۲۶۰ هزار نفر جویای کار در استان وجود دارد که با توجه به ظرفیت های بی نظیر و موجود باید برای رفع این چالش برنامه ریزی شود.