به گزارش خبرگزاری برنا رضا قیاسی شامگاه دوشنبه در نشست هماهنگی برگزاری آیین بزرگداشت دکتر احمدی در ملایر اظهار داشت: دکتر احمدی یک چهره ملی و به‌ عنوان افتخار مردم فرهنگ دوست این شهرستان در سطح کشور مطرح است که باید همواره یادش گرامی داشته شود.

وی با اشاره به پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب به منظور درگذشت دکتر احمدی افزود: پیامی که رهبر معظم انقلاب به منظور درگذشت آیت‌الله احمدی دادند، نشان از شخصیت والا و تاثیرگذار این شخصیت در سطح کشور بود.

قیاسی بیان کرد: چهره‌های معنوی همچون دکتر احمدی هم در دوران حیات و هم بعد از وفات مورد توجه مردم هستند و این چهره های نورانی را همواره افتخاری بزرگ می‌دانند.

وی با اشاره به خدمات شایان و ماندگار دکتر احمدی به عنوان یکی از شخصیت های علمی و فرهنگی تاثیرگذار در حوزه های مختلف ایران اسلامی افزود: این وظیفه مسئولان و مردم شهرستان ملایر است که با برگزاری آیین بزرگداشتی از این شخصیت برجسته کشوری به شایستگی تکریم کنند.

سرپرست فرمانداری ویژه ملایر با بیان اینکه دکتر احمدی در طول زندگی خود را وقف مردم و جامعه کرد ادامه داد: به طور قطع آیین بزرگداشت دکتر احمدی با استقبال باشکوه مردم قدرشناس و مومن برگزار می شود و نیاز است اطلاع رسانی مناسبی حتی در دورترین نقطه شهرستان برای این منظور انجام شود.

قیاسی گفت: بی گمان دکتر احمدی با صرف عمر ارزشمند و شریف خود در راستای توسعه و پیشبرد اهداف نظام و انقلاب شکوهمند اسلامی در حوزه های گوناگون، به ویژه پیراستن علوم انسانی و اعتلای فرهنگی این آب و خاک، نقشی ارزنده و بی بدیل از خود به یادگار گذاشته است.

وی افزود: همت والای این استاد فرزانه در بنیان نهادن دانشگاه تربیت مدرس، سال ها عضویت موثر در شورای عالی انقلاب فرهنگی و ریاست مدبرانه سازمان سمت خدمتی بسیار بزرگ به دانشگاهیان، فرهیختگان و دغدغه مندان حوزه فرهنگ و ادب است.

به همین منظور آئین بزرگداشتی در شهرستان زادگاه وی روز چهارشنبه 23 خردادماه از ساعت 16 تا 18 در مسجد امام جعفر صادق(ع) شهر ملایر برگزار می شود.