به گزارش برنا آذربایجان غربی، رضا حسینی در دومین جلسه شورای معادن استان که صبح امروز در محل استانداری برگزار شد، بر لزوم راه اندازی و توسعه صنایع پایین دستی طلا و کارگاههای فعال طلاسازی در منطقه تکاب تاکید کرد.

وی افزود: راه اندازی صنایع پایین دستی طلا در تکاب، علاوه بر ایجاد ارزش افزوده، رونق اقتصادی و اشتغالزایی در منطقه را بدنبال خواهد داشت.

معاون استاندار در ادامه با بیان اینکه تاکنون از ظرفیت های معدنی استان به شکل بهینه استفاده نشده است، افزود: شورای معادن استان که به ریاست استاندارمحترم تشکیل شده، بدنبال رفع موانع پیش روی توسعه فعالیت های معدنی و بسترسازی در جهت استفاده بهینه از ظرفیت های معدنی استان است.

حسینی همچنین بر لزوم آماده سازی بسته سرمایه گذاری برای بخش معدن استان تاکید کرد و گفت: برای استفاده بهینه از پهنه های معدنی استان، بسته های سرمایه گذاری جهت ارائه به سرمایه گذاران باید آماده شود.

فعال سازی معدن تیتانیم قره آغاج ارومیه و راه اندازی صنایع پایین دستی آن از دیگر موارد مورد تاکید معاون اقتصادی استاندار در این جلسه بود.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان نیز در این جلسه گزارشی از آخرین وضعیت معادن استان ارائه نمود و گفت: میزان ذخیره قطعی معادن در حال بهره برداری در استان، ۵.۸ میلیارد تن است.

اسکندری همچنین گفت: تعداد معادن دارای پروانه بهره برداری در استان، ۴۶۰ فقره است.

وی در ادامه اظهار کرد: میزان وصول حقوق دولتی معادن استان در سال ۹۵ نزدیک به ۹ میلیارد تومان و در سال ۹۶، ۱۳ میلیارد تومان بوده است.

همچنین در این جلسه ۹ مصوبه کمیته کارشناسی شورای معادن استان مورد تصویب اعضای شورا قرار گرفت.