به گزارش خبرگزاری برنا؛ ابوالفضلاینانلو در آیین گلریزان انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس افزود: انتظار می رود از محل تملک دارایی و توازون اعتبارات ویژه توسط استانداری و سازمان مدیریت برنامه و بودجه البرز به ساخت و توسعه کتابخانه های فردیس اختصاص یابد.

وی ادامه داد:اکنون اعتبارات دولتی این شهرستان بسیار محدود است و نمی توان برای توسعه و ساخت کتابخانه از این منابع هزینه کرد.

اینانلو افزود: یکی از راه‌های مهم توسعه فرهنگی اهمیت دادن به مساله کتاب، کتابخوانی و ترویج مطالعه درجامعه، خصوصا در میان جوانان و نوجوانان است.

وی افزود: اگرچه پیشرفت تکنولوژی و فضای مجازی دسترسی به اطلاعات را آسان کرده، اما با مروری بر زندگی علما و بزرگان علم و معرفت، نقش و جایگاه کتاب بیش از پیش روشن می شود.

فرماندار فردیس گفت: رسیدن به جایگاه والای علمی نیازمند مطالعه است و توسعه و پیشرفت در جوامعی که در آن ها کتاب و کتابخوانی رواج دارد، حتمی است.

اینانلو افزود: به تاسی از بزرگان دین و علمای اسلامی برای غنی سازی فرهنگی باید مقوله کتاب و کتابخوانی مورد توجه قرار گیرد.

وی اظهار داشت: مدرسه، خانواده، اجتماع، فرد و کتابخانه عوامل موثر در ارتقاء سرانه مطالعه می تواند نقش بسزایی در بالا بردن سطح مطالعه ایفا کند.