‍به گزارش  خبرگزاری برنااز لرستان؛ خادمی شامگاه چهارشنبه درآیین  کلنگ زنی پرورش گاو شیری هزار راسی منطقه گریت اظهار کرد: پروژه‌ای که امروز کلنگ‎زنی می‌شود در نقطه خوبی انتخاب شده است.

او افزود: این منطقه به لحاظ کشاورزی و دامپروری از استعداد خوبی برخوردار است و خاک و آب مناسبی جهت این‌گونه فعالیت‌ها را دارد.

خادمی با بیان اینکه این نقطه انطباق کامل را با مزیت‌های نسبی استان دارد، تصریح کرد: یکی از مزایای استان دامپروری بوده و در راستای این مزیت نسبی در این منطقه کار شده است.

او  سرمایه‌گذار طرح را دارای اهلیت لازم دانست و گفت: با توجه به اطلاعاتی که از این کار داریم امیدواریم طبق برنامه زمان‎بندی شده به نتیجه برسد و برای میزان تولیدی که قرار است داشته باشد برنامه‌ریزی کند.

 خادمی بیان کرد: هم اکنون کارخانه شیر پگاه لرستان از دیگر استان‌ها نیاز خود را تامین می‌کند که این موضوع به علت فاصله زیاد آن از نقاط تامین شیر در استان است و با افزایش این مجتمع‌ها می‌توان شیری که بتواند وارد مدار شود را تامین کنیم.

او ادامه داد: اگر واحد ۶۰۰۰ راسی در دست احداث استان به بهره برداری برسد تقریباً ۳۰ هزار تن شیر وارد مدار شده و کارخانه پگاه لرستان مشکلی در این راستا نخواهد داشت.

خادمی همچنین  بانک عامل این پروژه را پست بانک  دانست  و یادآورشد: امیدواریم این بانک بدون سختگیری به سرمایه گذار طرح کمک کند تا هر چه سریع‌تر به نتیجه برسد.