به گزارش خبرگزاری برنا ، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در جمع کارکنان دانشگاه فرهنگیان اراک، افزود: هر ایده و نظریه پردازی که با هدف حل مشکلات و تقویت بنیه علمی و فناوری کشور از سوی دانشگاهیان ارائه شود قابل تقدیر است و باید در بخش های مختلف جامعه به کار گرفته شود.

وی ادامه داد: نخبگان دانشگاهی باید اثربخشی تولیدهای علمی را در جامعه بیشتر کنند و دانشجویان در تحقیقات باید رویکردی کاربردی و منطبق با نیازهای روز جامعه داشته باشند.

امام جمعه اراک بر تقویت ارتباط دانشگاه با صنعت نیز تاکید کرد و گفت: درحالی که چرخه علم وفناوری مبنای بسیاری از فعالیت هادر جامعه است، راهبری مسیر توسعه استان مرکزی نیز با مشارکت و تعامل همه جانبه جامعه دانشگاهی و صنعتی امکانپذیر است.

آیت الله دری نجف آبادی اضافه کرد: نقش دانشگاه ها و مراکز علمی در ترویج آموزه های دینی و ارزش های والای انقلابی نیز تاثیر گذار است و باید از این ظرفیت در راستای هدایتگری نسل جوان اسلامی استفاده کرد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: معنویت و تقوا در دانشگاه ها باید همگام با علم و دانش گسترش یابد چرا که علم بدون تقوا نمی تواند جامعه را در مسیر متعالی قرار دهد.