به گزارش خبرگزاری برنا؛ دکتر رضا فرخ‌شاهی نماینده جشن‌های بین‌المللی زیر سایه خورشید در استان کرمانشاه در نشست خبری در سالن جلسات حوزه هنری کرمانشاه اظهارداشت: جشن بین‌المللی از 26 تیر  لغایت پنجم مرداد  برنامه‌های ویژه زیر سایه خورشید در ایران و 30 کشور جهان برگزار می‌شود.

او افزود: از سه ماه پیش، ستاد برگزاری 14 معاونت و 31 کمیته کاری با هدف زیارت از راه دور تشکیل داده است.

نماینده جشن‌های بین‌المللی زیر سایه خورشید با اشاره به اینکه، فرهنگ زیارت از راه دور یک پیشینه دیرینه دارد،  ادامه داد: عنایتی شده کاروان امام رضا(ع) وارد استان کرمانشاه بشود و هزاران نفر از خواهران و برادران شیعه و اهل سنت زائران آن باشند.

دکتر فرخ‌شاهی  به حضور خادمان امام رضا در سال گذشته در مجتمع جهان فولاد غرب و تجلیل از نمونه‌های این مجتمع اشاره کرد و گفت: امسال نیز قرار است سه نخبه در بین تجلیل کنندگان باشد.

او در خصوص کارهای فرهنگی اجتماعی گروه زیر سایه خورشید افزود: برنامه‌ای باعنوان(با اجازه امام رضا(ع) بله) نیز امسال در برنامه‌هایمان داریم، که برای زوج‌های جوان خطبه عقد را جاری می‌کنند و به زوجین هدایا داده می‌شود.

رئیس ستاد بین‌المللی جشن‌های زیر سایه خورشیدگفت: در این رابطه تا امروز 40 عروس و داماد مشخص شده است.

 فرخ‌شاهی ادامه داد: در عرصه‌های علمی قرار است از چند پروفسور در کرمانشاه در این جشن‌ها قدر دانی شود.

او افزود: 10 مسجد در شهر کرمانشاه و بیش از 300 مسجد در استان کرمانشاه برای این برنامه‌ها تدارک دیده شده است.

رئیس ستاد بین‌المللی جشن‌های زیر سایه خورشیدگفت: ارتش، سپاه و نیروی انتظامی برنامه‌های ویژه دارند و میزبان ویژه خدام امام رضا(ع) قرارگاه غرب ارتش در هتل گلایول کرمانشاه می‌باشد.

فرخ‌شاهی ادامه داد: این جشن در کلیه شهرستان‌های استان کرمانشاه فرماندهان سپاه رکن‌های اصلی در میزبانی و همکاری با خادمان آقا امام رضا(ع) دارند.

او افزود: امیدوارم این جشن‌ها زمینه‌سازی آمدن حضرت مهدی(عج) باشد.