به گزارش برنا،یوسف خدادادی، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل در گفتگو با خبرنگار صدا و سیما اظهار داشت: متاسفانه به دلیل کوتاهی برخی دستگاه‌های مربوطه 237ویلای غیر مجاز در نیارق احداث شده که این امر شناسایی شده و کوتاهی مسئولان مربوطه در این زمینه محرز بوده است.

وی با اشاره به اینکه انتظار می‌رفت مسئولان مربوطه قبل از هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز اقدامات پیشگیرانه انجام دهند، افزود: متاسفانه این امر انجام نشده بلکه بعد از ساخت غیرمجاز و پیگیری‌های دستگاه قضایی مسئولان مربوطه متوجه این امر شدند.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل بیان کرد: به هیچ وجه کوتاهی مسئولان مربوطه در این زمینه قابل قبول نبوده چرا که تخریب این ویلاها نیز بار روانی و اجتماعی به دنبال خواهد داشت که باید مسئولان مربوطه قبل از ساخت و سازهای غیرمجاز اقدامات اساسی انجام دهند.

خدادادی خواستار اجرای طرح آموزش حقوقی برای دهیاران توسط امور اجتماعی دادگستری شد و تصریح کرد: در این حوزه نیز امور روستایی استان کوتاهی زیادی کرده است که باید به امر آموزش برای دهیاران و نظارت همه‌جانبه بر ساخت و سازها اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

وی گفت: در سال 95، تعداد 203 هزار پرونده جدید در استان اردبیل تشکیل شد که این میزان در سال گذشته 211 هزار پرونده بود که افزایش 3.8 درصدی داشت.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل اظهار کرد: پرونده‌های ناخالص نیز در سال 95 به تعداد 360 هزار مورد بود که این میزان در سال گذشته به 380 هزار فقره افزایش داشته و افزایش 6.6 درصدی را نشان می‌دهد.

خدادادی افزود: در سال گذشته با همت دستگاه قضایی و دستگاه‌های اجرایی از تشکیل 7 هزار پرونده پیشگیری شد که نیاز است این برنامه‌ها برای کاهش ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضایی در استان توسعه یابد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: